e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 7/2017

czytaj

Nowa Fantastyka

7/2017 (22.06.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00 zł‚

Opis

Do kin właśnie zmierza nowa superprodukcja Luca Bessona, „Valerian i miasto tysiąca planet” – powrót reżysera do gatunku space opery dwadzieścia lat po premierze „Piątego elementu”; Samantha Shannon (ur. 1991) to angielska pisarka, autorka cyklu powieściowego „Czas Żniw” – dystopijnej wizji przyszłości, w której na terenie Wielkiej Brytanii powstało totalitarne państwo Sajon; oryginalna, ambitna, śmiało poruszająca tematy tabu – właśnie taka powinna być dobra fantastyka. Taki był „Sense8”, serial Netflixa, który właśnie został zdjęty, po dwóch z zaplanowanych pięciu sezonów; motyw terroru przybywającego z kosmicznej pustki to nie same filmy i nie tylko pozaziemskie, wrogo nastawione do homo sapiens formy życia, a nurt głęboko zakorzeniony i objawiający się w niemal wszystkich mediach.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebooku