e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 8/2017

czytaj

Nowa Fantastyka

8/2017 (25.07.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00 zł

Opis

„Mroczna Wieża” nie jest zwykłą wielotomową powieścią. Stephen King uczynił z niej fundament i rdzeń swojego pisarstwa. Nie bez powodu, bo to od niej, jak wieść niesie, wszystko się zaczęło; Ted Kosmatka: Myślę, że moimi ulubionymi historiami są eksperymenty myślowe, gdzie jako pisarz stawiam konkretne założenie, dorzucam zestaw zasad, po czym logika kieruje mnie tam, dokąd kieruje; W latach 60. i 70. śmierć Kennedy’ego i afera Watergate dały początek współczesnym teoriom spiskowym, a tematykę podjęła ówczesna fantastyka. Z biegiem lat temat powracał, już w nowej perspektywie; Dlaczego apetyt pewnego astronauty rozwścieczył Kongres USA? Ilu koreańskich instytutów badawczych potrzeba, aby wynieść na orbitę kiszoną kapustę? Krótko mówiąc – będzie o tym, co jedzą kosmonauci.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku