spis treśœci

Nowa Fantastyka

9/2016 (29.08.2016)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00zł

Opis

Świetność bohatera poznajemy poprzez pryzmat jego przeciwników. Jeśli tak, to najlepszym bohaterem kultury popularnej musi być Batman, a prym wśród łotrów wiedzie jego nemezis – psychopatyczny Joker; „The Prisoner” to kultowy brytyjski serial, który odcisnął na fantastyce niezatarte piętno. Gdyby nie on, nie byłoby „Miasteczka Twin Peaks”, „Z Archiwum X”, „Truman Show” ani „V jak Vendetta”; nagle, po emisji pierwszego sezonu serialu „Detektyw”, „Król w Żółci” Roberta W. Chambersa, książka napisana w końcówce XIX wieku, triumfalnie powróciła na listy bestsellerów; w literaturze fantastycznej Marsjanie nie milczeli jak zaklęci i grzecznie nawiązywali konwersację z Ziemią. Jednak pierwszy kontakt tylko czasem kończył się harmonijną międzyplanetarną współpracą.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebook’u