spis treśœci

Nowa Fantastyka

6/2016 (31.05.2016)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00

Opis

Taki jest bohater opowiadań M.R. Jamesa – angielski dżentelmen z epoki wiktoriańskiej, który własną niezaspokojoną ciekawością najczęściej sprowadza na siebie bądź krąg bliskich mu osób nieszczęście; kiedy piszę książki, podążam naprzód, jedynie z mglistym pomysłem, jaki mógłby być ich finał. Opowieść to organiczna istota, która żyje własnym życiem. Jej końcówka rozwija się naturalnie w toku tego procesu; w Polsce kwitnie vanity publishing – model publikacji książki, w którym część lub całość kosztów wydania pokrywa autor. Czy taka inwestycja ma szanse się zwrócić, a książka dotrzeć do czytelników; Chudzielec (Slender Man) nie ma twarzy, albo ma ich wie-le – inną dla każdego, kto na niego spojrzy. Potrafi czytać w ludzkich myślach, a tym, którzy nie chcą go słuchać grozi, że zabije ich rodziny.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebook’u