e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 12/2016

spis treśœci

Nowa Fantastyka

12/2016 (29.11.2016)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00 zł

Opis

Kiedy mowa o różnych wersjach „Gwiezdnych wojen”, zwykle myślimy o nowych edycjach oryginalnej trylogii. Istnieje jednak wiele znacznie ciekawszych, oficjalnie wydanych wariacji na temat filmów Lucasa; na zatłoczonym poletku young adult, wypełnionym w większości produkcjami pośledniej jakości, „Osobliwy dom pani Peregrine” wyróżnia się nie tylko tym, że za jego ekranizację odpowiada sam Tim Burton; nie wystarczy talent. To raptem procent. Reszta to praktyka, praktyka, praktyka… ale również ambicja, cierpliwość i miłość do tego, co robisz. Naprawdę wiele rzeczy. A wszystko musi ze sobą zagrać; w Geralcie zobaczyliśmy baśniowego i heroicznego kata potworów. Z tekstu na tekst odsłaniał się potem jako postać targana wątpliwościami, nosiciel humanistycznej misji, skonfliktowany z własnym fachem.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebook’u