e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 11/2016

spis treśœci

Nowa Fantastyka

11/2016 (25.10.2016)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł
84,00 zł

Opis

Postać Doktora Strange’a zajmuje znaczące miejsce w amerykańskiej popkulturze. Ilu przywdziewających kolorowe pantalony herosów może pochwalić się wpływem na rewolucję kontrkulturową oraz odloty po LSD; w dorobku Johna Carpentera „Mgła” pozostaje dziełem szczególnym, łączącym drapieżność z wysublimowaniem, niedopowiedzenie z oczywistością, konwencjonalność z poszukiwaniem nowej jakości; tematyka zombie od dekad cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Ich obecność przejawia się na różne sposoby. I chociaż wydaje się, że wszystko już zostało powiedziane, twórcy wciąż potrafią zaskoczy; R.E. Raspe nie wymyślił barona Münhausena. Jego inspiracją była autentyczna postać szlachcica z Bodenwerden, znanego z imprez, podczas których zabawiał towarzystwo gawędami o swoich przygodach.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebook’u