e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 10/2016

spis treśœci

Nowa Fantastyka

10/2016 (27.09.2016)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00zł

Opis

Gdyby nie „Westworld”, nie mielibyśmy „Terminatora”, „Parku Jurajskiego”, ani komputerowych efektów specjalnych. Jeśli jedyne, z czym kojarzycie ten tytuł, to nowy serial HBO, pora na lekcję historii; Czarna Wdowa to postać, którą kochamy i jednocześnie wciąż okradamy z należnego jej miejsca w ekranowym panteonie. Przypadek tej bohaterki jest najlepszym dowodem na to, że bycie popkulturową ikoną to ciężki kawałek chleba; wraz ze śmiercią Stanisława Lema skończyła się pewna epoka światowej fantastyki. Był to ostatni moment, kiedy przestrogi mogły wpłynąć na zahamowanie bezrefleksynie nakręcanego pędu technologicznego; dy zasiadamy do gry nie zastanawiamy się, czy powstaniu towarzyszyły burzliwe zawirowania. A nie byłoby najnowszej edycji „Master of Orion”, gdyby nie kilka zbiegów okoliczności i nietuzinkowi ludzie.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebook’u