e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 4/2017

spis treści

Nowa Fantastyka

4/2017 (23.03.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00 zł

Opis

Kariera wikingów w kulturze masowej, z grami wideo na czele, przypomina prawdziwe losy skandynawskich odkrywców: dociera wszędzie i osiedla się gdzie tylko to możliwe; Wiele mitycznych stworzeń mogło mieć pierwowzory w istniejących bądź wymarłych gatunkach. Ich istnienie zostało udokumentowane przez sukcesorów dwóch wielkich Karolów-przyrodników; Ameryka Gaimana to Ameryka uchwycona tuż przed zamachem na World Trade Center, krachem finansowy z 2008 roku i mroczną dystopią, w jakiej pogrąża się ten kraj wszelakich możliwości; Gdy filmowy Marvel święci tryumf, konkurencyjne kinowe DC Comics chwieje się w posadach i raz po raz rozczarowuje fanów. Wszystko przez wieloletnie obsesje oraz rządzący studiem Warner Bros. strach.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebooku