e-Kiosk.pl - 21.WIEK History revue 1/2016

czytaj

21.WIEK History revue

1/2016 (03.12.2015)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
6.50 zł

Opis

Czy Franciszka Józefa uratował przypadkowy rzeźnik; 4 najsłynniejsze turnieje rycerskie – kto pokonał najwięcej rywali i zdobył serca pięknych dam; angielski ród królewski Plantagenetów – o władzę walczyli z wiecznie niezadowoloną szlachtą; ojciec Hitlera zyskał nazwisko przez fałszerstwo; Fryderyk II truł krew papieży swoimi wyrokami i haremem; czy Rafael Santi zmarł w wyniku namiętnego seksu z kochanką; sprawa uwłaszczenia czy powstanie styczniowe – co było przyczyną a co skutkiem.

Założeniem czasopisma jest nie tylko rozrywka i edukacja, ale również popularyzacja niezwykle atrakcyjnej nauki, jaką jest historia i dziedziny pokrewne. Uważamy, że bogactwem historii są nie tylko daty i suche fakty, lecz przede wszystkim człowiek – jego życie codzienne oraz namiętności, które niejednokrotnie wpływały na bieg wydarzeń, losy jednostek, narodów, a nawet całego świata. Utrzymane w konwencji opowiadań artykuły pisane są w przystępny sposób, tak, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Każdy kolejny numer 21.WIEKU History revue to fascynująca mozaika postaci, wydarzeń oraz punktów zwrotnych w dziejach człowieka i jego cywilizacji!

Wydawany przez nas kwartalnik popularnonaukowy 21.WIEK History revue ukazuje się od września 2010 r. i jest dostępny na terenie całego kraju. Na jego stu stronach piszemy o historii Polski i świata, eksponując wszystko to, co w niej najciekawsze, nieznane, a często także kontrowersyjne.

czytaj więcej zwiń opis