e-Kiosk.pl - Procedury podejmowania uchwał przez radę gminy i powiatu - Jarosław Czerw

Procedury podejmowania uchwał przez radę gminy i powiatu - Jarosław Czerw

Liczba stron: 200

Dostępne na:

Pojedyncze wydanie
120.00 zł

Opis

Dobra jakość prawa lokalnego to sprawne funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego. Dlatego warto zadbać, aby uchwały podejmowane przez rady gminy i powiatu były najwyższej jakości. Książka zawiera kompendium wiedzy o sporządzaniu uchwał zgodnie z zasadami techniki legislacyjnej, o procedurach ich inicjowania, opiniowania i uzgadniania oraz uchwalania.
Jest to praktyczny przewodnik po meandrach działalności uchwałodawczej rad. Pomaga przewodniczącym rad i radnym sprawnie omijać pulapki procedury uchwałodawczej w komisjach i na sesjach. Zawiera również elektroniczne wersje przydatnych projektów uchwał na dołączonym CD-ROM.
Jarosław Czerw – doktor nauk prawnych, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem - sekretarz miasta, wicestarosta, przewodniczący rady powiatu, przewodniczący komisji rady. W działalności naukowej specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem samorządu terytorialnego, prawem administracyjnym i konstytucyjnym. Autor i współautor około 70 publikacji z tego zakresu.

czytaj więcej zwiń opis