e-Kiosk.pl - Vario - magazyn paralotniowy 2/2016

czytaj

Vario - magazyn paralotniowy

2/2016 (03.04.2016)

Liczba stron: 80

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
13.90 zł 14.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 20% w porównaniu do ceny z okładki

47,60 zł

Opis

World Air Games Dubaj; Wojciech Bógdał - zeszły sezon bym dla niego pasmem sukcesów – wywalczył tytuł indywidualnego Mistrza Świata w Legnicy, zdobył tytuł Mistrza Polski w Częstochowie, a na Olimpiadzie Lotniczej w Dubaju był 6.; Paweł „Lojak” Kozarzewski zapisał się na kurs motoparalotniowy i tak mu się spodobało, że w 2015 roku został Mistrzem Polski; Janusz Orłowski - znany jako Praszczur - 14 stycznia obchodził jubileusz 90. urodzin; King to pierwsze skrzydło wyczynowe słoweńskiej firmy 777; Nowa Zelandia - mekka latania biwakowego; formuła kontroli; Porterville i okolice Wilderness; trików kilka Wróbla Ćwirka; Dudek Coden – moje 200 godzin; Gin, woda i powietrze - Gin Seok Song; pierwsza pomoc cz.2.

Jedyny polski magazyn poświęcony w całości lataniu na lotniach i paralotniach (także z napędem).
VARIO jest sukcesorem i kontynuatorem funkcjonującego przez prawie 18 lat Działu Paralotniowego „Przeglądu Lotniczego - Aviation Revue”, więc nie należy go postrzegać jako czasopismo „początkujące”. Wydawca postawił na pierwszym miejscu fachowość, precyzję i odpowiedzialność pisania o dyscyplinie lotniczej, w której nigdy nie należy zapominać o żelaznych zasadach bezpieczeństwa, a jednocześnie na pozostawienie czasopisma w kręgu naturalnej subkultury paralotniarskiej, odpowiadającej wrażliwości wszystkich uprawiających ten sport. Gwarancją dotrzymania tych priorytetów są twórcy magazynu: redaktor naczelna Karolina Kocięcka - paralotniarka, zawodniczka, członkini Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, od czterech lat organizator i Kierownik Sportowy Paralotniowych Mistrzostw Polski oraz Tomasz Pankiewicz, dyrektor artystyczny VARIO, artysta grafik, od lat zapalony paralotniarz - członek Kadry Narodowej, który nadał nowemu czasopismu niepowtarzalną szatę graficzną.
Wśród współpracowników i autorów znajdują się czołowe osobistości ze świata sportu paralotniowego, instruktorzy, konstruktorzy sprzętu ale również specjaliści z dziedziny organizacji ruchu lotniczego i struktur przestrzeni, w przystępny sposób wyjaśniający zasady korzystania ze wspólnej dla wszystkich rodzajów lotnictwa przestrzeni powietrznej.
VARIO wydawane jest pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego i jego misją jest jednoczyć środowisko paralotniowe w Polsce oraz nagłaśniać jego potrzeby opinii publicznej.

czytaj więcej zwiń opis