e-Kiosk.pl - 21.WIEK History revue 3/2016

czytaj

21.WIEK History revue

3/2016 (07.04.2016)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
6.50 zł

Opis

Brygida Szwedzka: Pozbawiła władzy koronowanego osła; kłamstwo katyńskie wciąż żywe – czy w Norymberdze odkryto wreszcie prawdę; czy Kleopatra kazała zabić swą siostrę; nigdy by nie powstały bez pieniędzy i dżumy; sybaryta Karol II: Swojej siostrze ofiarował najpiękniejsze wyznanie miłości; w Wersalu dworzan dręczyło zimno i bezczelni złodzieje; koniec II wojny światowej i śmierć Hitlera – jakie zmiany odczuwali Polacy.

Założeniem czasopisma jest nie tylko rozrywka i edukacja, ale również popularyzacja niezwykle atrakcyjnej nauki, jaką jest historia i dziedziny pokrewne. Uważamy, że bogactwem historii są nie tylko daty i suche fakty, lecz przede wszystkim człowiek – jego życie codzienne oraz namiętności, które niejednokrotnie wpływały na bieg wydarzeń, losy jednostek, narodów, a nawet całego świata. Utrzymane w konwencji opowiadań artykuły pisane są w przystępny sposób, tak, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Każdy kolejny numer 21.WIEKU History revue to fascynująca mozaika postaci, wydarzeń oraz punktów zwrotnych w dziejach człowieka i jego cywilizacji!

Wydawany przez nas kwartalnik popularnonaukowy 21.WIEK History revue ukazuje się od września 2010 r. i jest dostępny na terenie całego kraju. Na jego stu stronach piszemy o historii Polski i świata, eksponując wszystko to, co w niej najciekawsze, nieznane, a często także kontrowersyjne.

czytaj więcej zwiń opis