e-Kiosk.pl - Dotacje z budżetu jednostek samorządu terytorialnego - Bieniaszewska, Stelmaszczyk, Czarnocki, Przybylska, Wycisk

Dotacje z budżetu jednostek samorządu terytorialnego - Bieniaszewska, Stelmaszczyk, Czarnocki, Przybylska, Wycisk

Liczba stron: 226

Dostępne na:

Pojedyncze wydanie
145.00 zł

Opis

„Dotacje z budżetu jednostek samorządu terytorialnego” to poradnik dla osób zajmujących się wydatkowaniem środków publicznych w formie dotacji w gminach, powiatach i województwach oraz dla przedstawicieli podmiotów, które o takie dotacje pragną się ubiegać. Autorzy kompleksowo omawiają zasady i tryb udzielania poszczególnych rodzajów dotacji z budżetów jednostek samorządu terytorialnego podmiotom sektora finansów publicznych, a także spoza tego sektora. W publikacji przedstawiono prawne możliwości finansowania zadań m.in. z zakresu sportu, ochrony środowiska, kultury i opieki nad zabytkami, a także zasady odpowiedzialności z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy udzielaniu oraz rozliczaniu dotacji.
Książka zawiera wybrane wzory uchwał, ofert, umów i kontrolowania dotacji.
Autorzy publikacji to prawnicy i ekonomiści, wywodzący się ze środowiska praktyków związanych z pełnieniem funkcji nadzorczych i kontrolnych przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Opolu, w tym członkowie Stowarzyszenia Prawa Finansowego „Aureus” przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

czytaj więcej zwiń opis