e-Kiosk.pl - Czas Wina 5/2016

czytaj

Czas Wina

5/2016 (04.10.2016)

Liczba stron: 112

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł 12.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 13% w porównaniu do ceny z okładki

135,00 zł

Opis

Javier ma wielkie poczucie humoru, więc dawno już wybaczył mi małe faux pas, które popełniłem byłem, kiedy to kilka lat temu w Vitoria-Gasteiz, stolicy Kraju Basków, przedstawialiśmy się sobie wzajemnie. Jego „Javier Ruiz de Galarreta” w połączeniu z zupełnie niekisielowym uściskiem potężnej dłoni zdało mi się tak rozkosznie niespójne, że pozwoliłem sobie wybuchnąć szczerym i radosnym śmiechem. Wtedy także dane mi było skosztować po raz pierwszy win sygnowanych tajemniczym „R&G”, czyli Rolland i Galaretta – wielki fruwający winemaker i równie wielki twardo po ziemi stąpający założyciel prężnego ARAEXU połączyli siły i zrobili… wspólne swoje wina. Udało nam się je dla Państwa zdobyć i włączyć do kolekcji północnohiszpańskiej, w której – choć nie brakuje win białych – tym razem występuje znaczna przewaga win z odmiany tempranillo. A że ta sama odmiana może dać zupełnie inne wina zależnie od miejsca pochodzenia (tu akurat Rioja, Toro, Ribera del Duero), ufam, że zestawy listopadowe przypadną do gustu wszystkim miłośnikom hiszpańskiego winiarstwa. Przed listopadem jest jednak październik, a w październikowych zestawach znajdą się wina zupełnie niezwykłe. Uważni Czytelnicy mogą długo przecierać oczy ze zdumienia na widok ocen, jakie nasz panel degustacyjny (w ciemno!) przyznał prezentowanym tam winom. Cóż było robić? Te oceny i tak są niższe w porównaniu z innymi międzynarodowymi czasopismami winiarskimi – najwyraźniej w Apulii dobrze się dzieje, nie bez udziału chyba najprężniejszej tamtejszej grupy winiarskiej Farnese. Zapraszam do czytania i kosztowania

„Czas Wina” to największy magazyn winiarski w Polsce wydawany od 2001 roku. Czytelnikami są osoby, które cenią dobre wino i chcą poszerzać wiedzę o nim. To nie tylko znawcy i koneserzy, ale także ci, którzy dopiero wkraczają w fantastyczny świat wina. Oprócz win i prezentacji regionów winiarskich, które odwiedzili nasi dziennikarze, przedstawiamy także wiele propozycji kulinarnych, porad sommelierskich i artykułów enologicznych.
Stałe działy „Czasu Wina”:
– regiony winiarskie, najważniejsze obszary uprawy winnej latorośli na świecie i wytwarzane tam najlepsze i najciekawsze wina świata,
– sławni ludzie związani z winem,
– kulinaria czyli wyzwania doboru wina do potraw, pomysły na dania wykwintne i proste w wykonaniu,
– kultura wokół kieliszka, interesujące filmy, książki, postacie ze świata kultury związane z winem,
– bedeker – przewodnik winiarsko-kulinarny po restauracjach różnych miast Polski i świata.
Długoletnim redaktorem naczelnym, a obecnie senior editorem jest Wojciech Gogoliński, założyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uznany na międzynarodowym forum juror konkursów winiarskich, znawca win i autor wielu publikacji poświęconych winom i szlachetnym alkoholom.
Współpracuje z nami Jancis Robinson, jeden z największych autorytetów winiarskich na świecie, autorka wielu książek, w tym monumentalnego „The Oxford Companion to Wine” – biblii wszystkich winomanów. Swoje felietony publikują na naszych łamach również inne znane postacie winiarskiego świata: Eric Boschman, Hugh Johnson, Piotr Adamczewski i wielu innych.
Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej zwiń opis