e-Kiosk.pl - Czas Wina 6/2016

czytaj

Czas Wina

6/2016 (06.12.2016)

Liczba stron: 116

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł 12.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 13% w porównaniu do ceny z okładki

135,00 zł

Opis

Stało się już pewnego rodzaju tradycją, że w okolicach świąt Bożego Narodzenia kierujemy nasze redaktorskie oko w stronę Ziemi Świętej i tamtejszych win. I choć o tych ostatnich napisaliśmy już niemal wszystko (a może i nieco więcej), Izrael rok w rok powraca na nasze łamy, bo wina z żadnego zakątka świata nie sprzedają się wśród naszych Czytelników tak masowo i w tak szybkim tempie. Polacy pokochali wina Yardena, tak jak je zresztą pokochał niemal cały winiarski świat (czyli Londyn, Nowy Jork i Pekin), za ich niesłabnący poziom i doskonałe połączenie tego co najlepsze na styku Starego i Nowego Świata. Na Izraelu świat się jednak nie kończy. Po grudniu przychodzi mroźny styczeń, który postanowiliśmy umilić Państwu winami z Południowej Afryki. Swartland i Paarl to regiony winiarskie Przylądka zaliczane do – ogólnie rzecz biorąc – najcieplejszych. Nie na tyle jednak, by przeszkadzało to tamtejszym winoroślom. Fakt, z sauvignon blanc czy pinot noir wiele się tu nie wyciśnie, za to odmiany bardziej ciepłolubne (chardonnay, chenin blanc, shiraz) potrafią przemienić się w wina zachwycające i konesera, i niedzielnego konsumenta. Gęste, ekstraktywne, pełne słońca i aromatu – w pewnym sensie kwintesencja Nowego Świata. W dodatku wina, które tym razem wybraliśmy dla naszych Czytelników wyszły spod ręki niezwykle zdolnych i utytułowanych winiarzy. Paarl reprezentuje winiarnia Rhebokskloof, zaś Swartland słynna Babylon’s Peak. Trudno o lepsze wina na początek nowego roku. A jaki będzie ten Nowy Rok 2017? Tu niestety niewiele możemy obiecać. Możemy jedynie życzyć Państwu i sobie, by oszczędził nam i winogrodnikom niemiłych zaskoczeń, by w najdalszych regionach winiarskiego świata, a szczególnie tam, gdzie w tym roku pogoda poczyniła największe spustoszenie, zapisał się jako co najmniej „dobry”. Z serdecznymi życzeniami dobrych i spokojnych Świąt

„Czas Wina” to największy magazyn winiarski w Polsce wydawany od 2001 roku. Czytelnikami są osoby, które cenią dobre wino i chcą poszerzać wiedzę o nim. To nie tylko znawcy i koneserzy, ale także ci, którzy dopiero wkraczają w fantastyczny świat wina. Oprócz win i prezentacji regionów winiarskich, które odwiedzili nasi dziennikarze, przedstawiamy także wiele propozycji kulinarnych, porad sommelierskich i artykułów enologicznych.
Stałe działy „Czasu Wina”:
– regiony winiarskie, najważniejsze obszary uprawy winnej latorośli na świecie i wytwarzane tam najlepsze i najciekawsze wina świata,
– sławni ludzie związani z winem,
– kulinaria czyli wyzwania doboru wina do potraw, pomysły na dania wykwintne i proste w wykonaniu,
– kultura wokół kieliszka, interesujące filmy, książki, postacie ze świata kultury związane z winem,
– bedeker – przewodnik winiarsko-kulinarny po restauracjach różnych miast Polski i świata.
Długoletnim redaktorem naczelnym, a obecnie senior editorem jest Wojciech Gogoliński, założyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uznany na międzynarodowym forum juror konkursów winiarskich, znawca win i autor wielu publikacji poświęconych winom i szlachetnym alkoholom.
Współpracuje z nami Jancis Robinson, jeden z największych autorytetów winiarskich na świecie, autorka wielu książek, w tym monumentalnego „The Oxford Companion to Wine” – biblii wszystkich winomanów. Swoje felietony publikują na naszych łamach również inne znane postacie winiarskiego świata: Eric Boschman, Hugh Johnson, Piotr Adamczewski i wielu innych.
Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej zwiń opis