e-Kiosk.pl - Tygodnik Powszechny 1-2/2017

spis treśœci

Tygodnik Powszechny

1-2/2017 (27.12.2016)

Liczba stron: 116

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.49 zł 7.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 56% w porównaniu do ceny z okładki

179,90 zł

Opis

Jesteśmy we mgle – o perspektywach rządów PiS; kto za tym stoi i będzie stał – ranking teorii spiskowych 2017 r.; wróżka przyszłością narodu; jeszcze będzie lepiej – rodzi się nowa postać chrześcijaństwa; kim jest nowy sekretarz obrony USA; prawda się skończyła, ale nie u nas; imperium nostalgii; tajemnica sułtańskiego serca; co nam po klasykach; o książce „Wśród przyjaciół” Macieja Sieńczyka.

„Tygodnik Powszechny” – pierwszy wybór nowoczesnego inteligenta. Pełny obraz tygodnia: o kuluarach polityki pisze Paweł Reszka, który jest w miejscach, gdzie inni się nie dostaną, i rozmawia z politykami, którzy innym rzadko udzielają wywiadów. Satyrycznych rysunków dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”. O kulturze piszą najważniejsi jej przedstawiciele: Andrzej Stasiuk, felietonista „TP”, Marek Bieńczyk – eseista „TP”, Jerzy Pilch – autor „Dziennika” publikowanego w „TP”. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagrodzona przez PISF za krytykę filmową – Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najbardziej gorących wydarzeniach (Krystian Lupa o „Golgota Picnic”, Jan Klata o życiu teatralnym).
Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny zapełniają korespondenci z całego świata: jesteśmy w Japonii, w Iraku, nasz dziennikarz jako pierwszy opisywał Arabską Wiosnę w Libii, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Karabachu, z Afryki piszemy o epidemii eboli, a z Lampedusy o imigrantach.
„Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. Najważniejsze informacje z Watykanu papieża Franciszka i z kraju. Duchowość, medytacja, joga – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o Kościele wobec pedofilii i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów są ks. Adam Boniecki, Błażej Strzelczyk, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik.
Cały tydzień w jednym tygodniku. Weź, czytaj!

czytaj więcej zwiń opis

poprzednie wydania

pokaż wszystkie

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebook’u