e-Kiosk.pl - Skóra. Fascynująca historia

Skóra. Fascynująca historia

Yael Adler

Liczba stron: 290

Kupując otrzymujesz:

MOBI, EPUB
Pojedyncze wydanie
32.90 zł

Opis

Skóra to fenomenalny narząd! Największy, jaki ma do dyspozycji człowiek. To istny cud natury! Przekonaj się na własnej skórze o tym, jakie ma tajniki, i dowiedz się, jaki ty masz wpływ, na to by czuć się w niej dobrze.

Skóra wchodzi w nieustanną interakcję z otoczeniem: dokonuje pomiarów temperatury, wydziela wodę i rozmaite inne substancje oraz pobiera światło i przekształca je w ciepło. Oprócz tego za pomocą komórek zmysłowych, włosków i receptorów bada też cały czas, czy na zewnątrz jest wietrznie, zimno, a może sucho; czy dany przedmiot jest szorstki czy gładki; miękki czy twardy; spiczasty czy obły. Z najnowszych badań wynika nawet, że skóra prawdopodobnie "słyszy" dźwięki i czuje zapachy.

? Jak zadbać o higienę, nie podrażniając skóry?
? Jaki wpływ ma na nią żywienie?
? Jak i dlaczego odbija się na niej stres?
? Czym zwalczać trądzik?
? Ile się opalać?
? Co daje kwas hialuronowy?
? Jak to jest z tatuażami?
? Jak odróżnić niepokojące znamiona od zwyczajnych?
? Strefy erogenne - obszar specjalnego zainteresowania

Największy narząd naszego ciała - skóra - jest na samym wierzchu. Nawet jeśli w naszym klimacie najczęściej ją okrywamy, i tak twarz, dłonie, dekolt, a często też ręce i nogi są na publicznym widoku. Tymczasem, narażona na ciągły kontakt ze środowiskiem, skóra co chwila płata nam figle. A to gdzieś się zaczerwieni, a to przesuszy, a to coś na niej wyskoczy. Nie można było tego wszystkiego lepiej urządzić?

czytaj więcej zwiń opis