e-Kiosk.pl - Le Corbusier. Architekt jutra

Le Corbusier. Architekt jutra

Anthony Flint

Liczba stron: 256

Kupując otrzymujesz:

MOBI, EPUB
Pojedyncze wydanie
31.99 zł

Opis

Człowiek, który zmienił XX wiek: wielkie wizje, wielkie kontrowersje.

Biografia Le Corbusiera, geniusza, który wierzył, że jego architektura będzie zmieniać społeczeństwo. Kontrowersyjne projekty, spektakularne realizacje, niezwykłe podróże i pełen sprzeczności portret psychologiczny człowieka legendy.

Życie i dzieło ikony modernizmu. [...] Spojrzenie Anthony?ego Flinta na "pierwszą gwiazdę architektury" przenikliwie wychwytuje pychę i słabości Le Corbusiera, które są istotne dla jego artystycznego znaczenia. -"Kirkus Reviews"

Flint maluje portret dość zróżnicowany, w ten sposób dociera do istoty tego, dlaczego Le Corbusier pozostaje tak enigmatyczną i zniewalającą postacią. - "The Washington Post"

Anthony Flint - dyrektor ds. publicznych w Lincoln Instutute of Land Policy, doradca polityczny ds. zrównoważonego rozwoju w administracji stanu Massachusetts, stypendysta Harvard University Graduate School of Design, prelegent na TEDxBeaconStreet i TEDxTampaBay. Od lat pisze i współpracuje m.in. z "The Boston Globe", "The New Republic", "GlobalPost", "Next City", "Metropolis". Człowiek wielu profesji i zainteresowań, autor Wrestling with Moses, za którą w 2010 roku otrzymał Christopher Award.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku