e-Kiosk.pl - Czas Wina 3/2017

czytaj

Czas Wina

3/2017 (29.05.2017)

Liczba stron: 112

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł 12.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 13% w porównaniu do ceny z okładki

135,00 zł

Opis

Kwiecień i maj to miesiące, w których dziennikarz winiarski dzieli los marynarza. Jedna wypchana po brzegi walizka musi wystarczyć na długie tygodnie, bo konkursy, targi i wyjazdy studyjne niemal na siebie zachodzą – ledwie udaje się złapać samolot do kolejnej winnej stolicy, o powrocie do domu celem wymiany bielizny nie ma co marzyć. A tu trzeba jeszcze usiąść i pochylić się nad kilkoma tekstami do aktualnego numeru. Nie sililiśmy się nawet, by próbować zrelacjonować wszystkie te wydarzenia w najnowszym numerze „Czasu Wina”, skupiając się na tych, w których „maczaliśmy” palce już to jako współorganizatorzy, już to jako goście i bohaterowie. Jednym z takich kwietniowo-majowych przedsięwzięć, którego podjęliśmy się po raz pierwszy, był konkurs na najlepszy – zdaniem redaktorów naszego skromnego pisma – polski cydr autorski. Wybór nie okazał się ani trudny, ani zaskakujący – ale zabawy i pożytku z tego wyszło sporo. Przy okazji powstał niezwykle głęboki raport na temat aktualnego stanu polskiego cydrownictwa, który Państwu serdecznie polecam. W comiesięcznych winnych rekomendacjach postanowiliśmy zabrać naszych Czytelników najdalej, jak tylko można, czyli do Nowej Zelandii, proponując zestawy win z dwóch mocno odmiennych siedlisk – słynnego Marlborough na Wyspie Południowej i nieco mniej słynnej, choć bardzo cenionej Hawke’s Bay trochę bardziej na północ wysuniętej. Miłośników zaś Starego Świata, tym razem mocno wygrzanego przez słońce Śródziemnomorza, zapraszamy w podróż do jednego z najsurowszych klimatycznie miejsc Hiszpanii – styku Kastylii La Manchy, Walencji i Murcji, gdzie sąsiadują ze sobą DO Almansa i DO Alicante. Wiosna nam w tym roku nie wyszła – życzę Państwu zatem wspaniałego, zbliżającego się już wielkimi krokami letniego wypoczynku, oczywiście przy kieliszku dobrego wina.

„Czas Wina” to największy magazyn winiarski w Polsce wydawany od 2001 roku. Czytelnikami są osoby, które cenią dobre wino i chcą poszerzać wiedzę o nim. To nie tylko znawcy i koneserzy, ale także ci, którzy dopiero wkraczają w fantastyczny świat wina. Oprócz win i prezentacji regionów winiarskich, które odwiedzili nasi dziennikarze, przedstawiamy także wiele propozycji kulinarnych, porad sommelierskich i artykułów enologicznych.
Stałe działy „Czasu Wina”:
– regiony winiarskie, najważniejsze obszary uprawy winnej latorośli na świecie i wytwarzane tam najlepsze i najciekawsze wina świata,
– sławni ludzie związani z winem,
– kulinaria czyli wyzwania doboru wina do potraw, pomysły na dania wykwintne i proste w wykonaniu,
– kultura wokół kieliszka, interesujące filmy, książki, postacie ze świata kultury związane z winem,
– bedeker – przewodnik winiarsko-kulinarny po restauracjach różnych miast Polski i świata.
Długoletnim redaktorem naczelnym, a obecnie senior editorem jest Wojciech Gogoliński, założyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uznany na międzynarodowym forum juror konkursów winiarskich, znawca win i autor wielu publikacji poświęconych winom i szlachetnym alkoholom.
Współpracuje z nami Jancis Robinson, jeden z największych autorytetów winiarskich na świecie, autorka wielu książek, w tym monumentalnego „The Oxford Companion to Wine” – biblii wszystkich winomanów. Swoje felietony publikują na naszych łamach również inne znane postacie winiarskiego świata: Eric Boschman, Hugh Johnson, Piotr Adamczewski i wielu innych.
Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej zwiń opis