e-Kiosk.pl - National Geographic 5/2017

czytaj

National Geographic

5/2017 (28.04.2017)

Liczba stron: 132

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
11.04 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

109,08 zł

Opis

Słynne szkockie wrzosowiska to na ogół gigantyczne myśliwskie latyfundia. Klasowy charakter tego stanu rzeczy jest dziś trudny do utrzymania. Wiele wskazuje na to, że ikoniczny krajobraz Szkocji czekają poważne zmiany.
Geniusz: co decyduje o ponadprzeciętnych zdolnościach? Jakie czynniki mają na to wpływ? Jednoznacznych odpowiedzi brak, ale badania trwają i pewne tropy już znamy.
Republika Środkowoafrykańska – jak na Afrykę mało ludna i potencjalnie zamożna – pogrąża się w chaosie religijnych waśni. Dlaczego tak się dzieje?
Trudno wyobrazić sobie świat bez drzew. Zbyt ważne są dla naszej kultury i wyobraźni.
Znikający lód na Alasce odkrywa doskonale zachowane artefakty plemion sprzed wieków.
Mimo swych imponujących rozmiarów pelikany wielkich emocji nie budzą. A chyba powinny, czego postaramy się dowieść.

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą ponad 125 lat wstecz za którym stoi największe towarzystwo naukowe na świecie. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica czy szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic Polska to polska edycja popularnonaukowego miesięcznika, wydawanego przez National Geographic Society. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. National Geographic słynie z doskonałej jakości publikowanych na jego łamach fotografii. Magazyn skierowany jest dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska.

czytaj więcej zwiń opis