e-Kiosk.pl - Wspólnota Mieszkaniowa 5/2017

czytaj

Wspólnota Mieszkaniowa

5/2017 (12.05.2017)

Liczba stron: 64

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
24.00 zł 25.00 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 4% w porównaniu do ceny z okładki

288,00 zł

Opis

Nowe trendy w systemach ociepleń; nowoczesne place zabaw; dlaczego warto być wybranym do zarządu wspólnoty; czas na zmianę podejścia do rozliczeń ciepła; gdy uchwała narusza interes właściciela; problemy podatkowe ze zbywanymi mieszkaniami; nota korygująca VAT; duplikat noty księgowej; termin na wystawienie faktury za najem; ustalanie dochodów wspólnoty; montaż klimatyzatora na balkonie; pełnomocnictwo do głosowania a zmiana porządku obrad; nowe zasady wycinki drzew; kodeks urbanistyczno-budowlany – nowa wersja; ukrywanie dokumentów wspólnoty; wygaszenie pozwolenia na budowę; kwalifikacja kosztów radcy prawnego; dowody na zaległości w czynszu; wystąpienie o zarząd przymusowy; za zarządzanie wspólnotą należy się wynagrodzenie; komisja nadzorująca zarząd; mycie pojazdów na spółdzielczym parkingu; czy wspólnota musi przesyłać JPK_VAT; dosyć kłótni w federacjach; miejska oaza.

Wspólnota Mieszkaniowa to nowoczesny miesięcznik prezentujący prawne, finansowe i techniczne aspekty zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi. Adresowany jest do licencjonowanych zarządców i pracowników firm zarządzających, członków zarządów wspólnot mieszkaniowych, zarządów spółdzielni mieszkaniowych i TBS-ów, pracowników wydziałów gospodarki komunalnej w jednostkach samorządu terytorialnego, zakładów gospodarowania nieruchomościami, miejskich i gminnych zakładów komunalnych oraz studentów. Na jego łamach wyjaśniamy spory prawne i wątpliwości wynikające z interpretacji ustaw, podpowiadamy sprawdzone rozwiązania problemów prawnych, finansowych i technicznych oraz odpowiadamy na pytania Czytelników. Publikujemy aktualne orzecznictwo.
Wspólnota Mieszkaniowa:
  • pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów zarządców nieruchomości mieszkaniowych,
  • doradza, jak działać zgodnie z prawem, jak oszczędnie gospodarować środkami wspólnoty, jak poprawiać stan techniczny budynku,
  • informuje o ważnych wydarzeniach branżowych,
  • szkoli na corocznych konferencjach, których uczestnicy pogłębiają wiedzę, zasięgają porad fachowców, podnoszą kwalifikacje.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku