e-Kiosk.pl - Łowca cieni

Łowca cieni

Donato Carrisi

Liczba stron: 414

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
30.50 zł

Opis

Mroczne sekrety wiecznego miasta w nowej powieści najpopularniejszego włoskiego autora thrillerów
Paenitentiaria Apostolica, zwana także Trybunałem Dusz.
Watykańska instytucja, której działalność -oficjalnie zakazana - jest tylko częściowo związana z celem, do jakiego powołano ją w średniowieczu:
odpuszczaniem "grzechów śmiertelnych". Jej archiwum, istniejące wbrew regule tajemnicy spowiedzi,dowodzi jednego:
Dobro jest wyjątkiem, zło - regułą.
Penitencjariusz Marcus, działając w imieniu Paenitentiaria Apostolica, wykorzystuje swój niezwykły talent - a może przekleństwo - do rozpoznawania anomalii. Od roku poszukuje zabójcy zakonnicy, której poćwiartowane zwłoki znaleziono w watykańskich ogrodach. Ma przy tym nieodparte wrażenie, że kościelni hierarchowie coś przed nim ukrywają.
Tymczasem w Rzymie grasuje zabójca polujący na młode pary. Jego brutalność mobilizuje nie tylko włoskie władze, lecz również Watykan, który zleca śledztwo Marcusowi. Wraz z Sandrą Vegą, policyjną fotografką, penitencjariusz tropi anomalie, by schwytać mordercę, zanim zginą kolejni ludzie.
Najbardziej przerażające jest to, że sprawca - który poprzez serię zabójstw najwyraźniej chce opowiedzieć jakąś historię - ma swoich "fanów". Ludzi pomagających mu nawet za cenę własnego życia.
Nowy sensacyjny thriller autora bestsellerowego "Zaklinacza" oraz "Trybunału dusz". Carrisi w tej powieści doskonale uchwycił nie tylko wspaniałą atmosferę i piękno Rzymu, lecz także zdołał ukazać mroczne i pilnie strzeżone sekrety stolicy Włoch.

 

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku