e-Kiosk.pl - Forum 12/2017

czytaj

Forum

12/2017 (08.06.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 5.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 19% w porównaniu do ceny z okładki

124,90 zł

Opis

Bunt na wybiegu: obyczajowa rewolucja czy pomysł na biznes; prezydent Jaśkowiak – wojownik z Poznania; dzieci walczą dla ISIS; Czarnogóra w NATO; kto szepcze do ucha Putina; Iran w Iraku: dowódca elitarnej jednostki strażników rewolucji Kasim Sulejmani umiejętnie umacnia irańskie wpływy na całym Bliskim Wschodzie; Theresa May: lady z lodu; dzikie Idaho: Ameryka pod ścisłą ochroną; czy budowa miast na wodzie ocali ludzkość przed potopem; ze wszystkich mocarstw świata najwierniejszym sojusznikiem Korei Północnej okazał się... Disneyland; są na świecie takie kraje, w których futbol jest religią – w ostatnich latach ta „herezja” dotarła do Watykanu; lekarka Elke Holinski-Feder popiera badania nad embrionami i wyjaśnia, jak daleko wolno się posunąć w spełnianiu pragnień rodziców, którzy chcą mieć zdrowe dziecko; pani i pan Macron: bohaterowie naszych czasów.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis