e-Kiosk.pl - Mówią Wieki 6/2017

czytaj

Mówią Wieki

6/2017 (01.06.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
8.50 zł
84,00 zł

Opis

Mówią wieki/ 6/2017

Raków funkcjonuje w każdym podręczniku historii jako stolica Arian – o tym artykuł ś. p. prof. Janusz Tazbira. O tym, że to tylko fragment 450 letniej historii tego miasta w pozostałych tekstach.

Finlandia i Polska to odległe kraje, ale łączy je walka przeciw rosyjskiej, a potem sowieckiej agresji. Marszałkowie Piłsudski i Mannerheim są symbolami odzyskania niepodległości, urodzili się w tym samym roku. Wiele ich łączy i wiele dzieli piszą o tym wybitni historycy polscy i fińscy! Ponadto jest dobry opis kampanii ( opatrzony mapą) wojny obronnej 1939 – 1940 w Finlandii.

Ponadto : „Bracia Słowianie czy azjatyckie hordy?. Rosyjska polityka w okupowanej Galicji 1914-15.”, „Polscy inżynierowie w Ameryce Pld i w Rosji”

Magazyn Historyczny „Mówią wieki” ma już ponad 50 lat, można więc powiedzieć, że, choć to najstarsze pismo popularno-historyczne w Polsce, jesteśmy dopiero w wieku średnim, czyli - przyszłość przed nami. A za nami wieki dziejów powszechnych i rodzimych, ponieważ odmiennie od wielu pism zagranicznych nie zajmujemy się wyłącznie „historią krajową”. Tytuł pochodzi zresztą jeszcze sprzed II wojny światowej – tak nazywał się jeden z przedwojennych podręczników do historii. Nam przyswoiła go wybitna historyczka, prof. Maria Bogucka, pierwszy redaktor naczelny pisma stworzonego w roku 1958 przez grono warszawskich historyków. A za zadanie miał po prostu mówić prawdę, w formie przyswajalnej dla licznych u nas wielbicieli historii. Nad poziomem merytorycznym Magazynu czuwa Rada Redakcyjna złożona z samych świetnych nazwisk; prof.prof Andrzej Chwalba, Marcin Kula, Krzysztof Mikulski, Jacek Purchla, Andrzej Paczkowski, Henryk Samsonowicz, Jerzy Strzelczyk, Barbara Szacka, Janusz Tazbir, Wiesław Władyka

czytaj więcej zwiń opis

Mogą Cię zainteresować

Jesteśmy na facebooku