e-Kiosk.pl - Tygodnik Powszechny 29/2017

czytaj

Tygodnik Powszechny

29/2017 (11.07.2017)

Liczba stron: 76

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.49 zł 7.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 56% w porównaniu do ceny z okładki

99,90 zł

Opis

Temat „Tygodnika”: jak żyć z kredytem; Jak Janosik na Platformę poluje: komisja reprywatyzacyjna a przyszłe wybory; Wojtyła – Jaruzelski: kulisy słynnego spotkania z 1983 r.; Kanada: imperium uśmiechu; rozmowa z o. Adamem Żakiem SJ: nowe kościelne zasady ochrony nieletnich przed molestowaniem; nikt tu nie pyta o wiarę: SlotArt Festival, czyli utopia w Lubiążu; pokój byłby kobietą – gdyby był: ciężar wojny w Syrii spoczywa na kobietach; samowola sułtana Erdogana – rozmowa z Ahmetem Inselem, tureckim politologiem; zjeść psa i mieć psa: kulturowo-kulinarny konflikt w Korei Południowej; noworodki wcale nie imitują – ogłosili autorzy największego w tej dziedzinie eksperymentu, co stawia wyjątkowość człowieka pod znakiem zapytania; podróż do ojczyzny jazzu: Polacy wyznaczają jazzowy standard w NYC.

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce

Pełen obraz tygodnia: o kuluarach wielkiej polityki pisze Andrzej Stankiewicz, Polskę i Polaków przez pryzmat reportażu i rozmowy oglądają Anna Goc, Błażej Strzelczyk i Przemysław Wilczyński. Satyrycznych rysunków komentujących aktualne sprawy dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”.

Zawsze zaskakujące analizy na przecięciu polityki, religii, popkultury tworzy Marcin Napiórkowski. Najnowsze seriale odkrywa Jakub Majmurek, nowe i stare idee omawia Jakub Dymek, o książkach piszą Ryszard Koziołek, Marek Bieńczyk, Łukasz Najder. Wśród felietonistów są Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller, Jan Klata. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagrodzona przez PISF za krytykę filmową Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najbardziej gorących wydarzeniach.

Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny zapełniają korespondenci z całego świata: jesteśmy w Azji, w Iraku i Turcji, nasz dziennikarz jako pierwszy z polskich mediów był na Lampedusie, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Niemczech, z Francji piszemy o terroryzmie, z Argentyny o Papieżu, a z Wenezueli o gospodarczym krachu.

„Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. Najważniejsze informacje z Watykanu papieża Franciszka i z kraju. Duchowość, medytacja, stosunki państwo-Kościół – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o Kościele wobec pedofilii i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów Szymon Hołownia, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik, o. Ludwik Wiśniewski, ks. Jacek Prusak, Piotr Sikora i Artur Sporniak.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku