e-Kiosk.pl - Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność

fragment

Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność

Mateusz Będkowski

Liczba stron: 138

Kupując otrzymujesz:

PDF
Pojedyncze wydanie
11.90 zł

Opis

Czy Jan z Kolna naprawdę istniał? W jakim celu Benedykt Polak ruszył w podróż do Azji? Jak naprawdę wyglądały losy słynnego Maurycego Beniowskiego? Mateusz Będkowski zabiera nas w nową podróż - tym razem szlakiem polskich średniowiecznych i nowożytnych podróżników.

 

Autor zabiera nas w podróż do czasów, gdy podróże po wielkim świecie dopiero zaczynały być możliwe. Pokazuje, jak egzotyczne były wówczas dla Europejczyków Chiny i Indie, ale również jakie więzi - gospodarcze, polityczne, religijne - wiązały Europę z Bliskim i Dalekim Wschodem. Przede wszystkim zaś opowiada historię Polaków, którzy z różnych powodów - w ramach misji, interesów czy dla sławy - ruszali w dalekie podróże, zdając z nich nierzadko relacje, które czytał cały świat.

 

Kim byli pierwsi Polacy w Indiach? Dlaczego Michał Boym został posłem ostatniego cesarza z chińskiej dynastii Ming? Na te i inne ciekawe pytania odpowiada ten e-book.

 

"Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność" przypominają, jak wyglądały podróże w czasach, gdy świat nie był jeszcze globalną wioską, a ruszenie w nieznane było prawdziwym wyzwaniem.

 

Mateusz Będkowski (ur. 1987 w Warszawie) - absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się losami polskich podróżników i odkrywców na przestrzeni dziejów. W 2011 roku obronił pracę magisterską pt. "Wyprawa Stefana Szolc-Rogozińskiego do Kamerunu w latach 1882-1885". Publikował m.in. w czasopismach "Mówią Wieki" i "African Review. Przegląd Afrykanistyczny", a także w portalu Histmag.org. Jest autorem trzyczęściowego cyklu publikacji poświęconego polskim dziewiętnastowiecznym podróżnikom pt. "Polacy na krańcach świata: XIX wiek".

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku