e-Kiosk.pl - Rzeczozmęczenie

Rzeczozmęczenie

James Wallman

Liczba stron: 307

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
29.90 zł

Opis

Mamy więcej rzeczy, niż potrzebujemy: stosy ubrań, których nie nosimy, mnóstwo sprzętu, którego nie używamy, i dziesiątki innych przedmiotów, które nigdy się nam do niczego nie przydadzą.

Nadmiar przedmiotów zagraca nasze domy. Męczy i stresuje. Naraża na niewygodę i zbędne koszty. Szkodzi zdrowiu, a w skrajnych przypadkach może nawet zabić.

Jeśli kiedykolwiek poczuliście się przytłoczeni liczbą rzeczy, które posiadacie, to znaczy, że znacie jedną z najbardziej uciążliwych przypadłości naszych czasów: rzeczozmęczenie.

James Wallman - dziennikarz, futurolog, prognostyk trendów i doradca - zabiera nas w niesamowitą podróż do źródeł rzeczozmęczenia. Odsłaniając jego przyczyny i skutki, pokazuje, jak wyrwać się z pułapki niepohamowanej konsumpcji ku wolności, szczęściu i spełnieniu.

Rozwiązanie Wallmana wcale nie jest radykalne! By wyzwolić się od rzeczozmęczenia, wystarczy dokonać przeglądu wyznawanych wartości i skupić się na tym, czego doświadczamy, a nie co posiadamy. To naprawdę działa - przeczytajcie Rzeczozmęczenie i spróbujcie!

 

Ta książka na pewno zmieni twoje życie, a może nawet i świat. - Chris Evans

Połączenie Punktu przełomowego z Freakonomią. Tym, co wyróżnia tę książkę, jest leżąca u jej podstaw wielka idea. - "Sunday Times"

Wallman wie, jak dać odpór pokusie gromadzenia dóbr materialnych. - "Guardian"

Eksperientalizm - jak nazywa to zjawisko Wallman - zdefiniuje naszą przyszłość, podobnie jak materializm ukształtował naszą teraźniejszość. - "Observer"

czytaj więcej zwiń opis