e-Kiosk.pl - Forum 23/2017

czytaj

Forum

23/2017 (09.11.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 5.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 19% w porównaniu do ceny z okładki

124,90 zł

Opis

Kevin Spacey i inni: puszka Pandory otwarta; reprywatyzacja po polsku; tajemnice „Mistrza i Małgorzaty” – mija 50 lat od wydania powieści; czeski populizm: ekstremiści, ale bez przesady; George W. Bush: malarska pasja eksprezydenta; czy Chalifa Haftar to klon Kadafiego; sułtan Brunei nie grzeszy pobożnością, ale poddanym narzucił surowe zasady szarijatu; fala wśród amerykańskich marines; arka Galapagos: przybij żółwika z Darwinem; wielki mur milczenia: los chińskich kobiet; klub samobijców: tak pokutują mafiosi; pogawędki o seksie – zabawa w doktora Freuda.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis