e-Kiosk.pl - Tygodnik Powszechny 47/2017

czytaj

Tygodnik Powszechny

47/2017 (14.11.2017)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.49 zł 7.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 56% w porównaniu do ceny z okładki

99,90 zł

Opis

Molestowanie: granicę wyznaczamy zawsze od nowa – rozmowa z prof. Marią Beisert, psychologiem, seksuologiem i prawnikiem; Jarosław Gowin: polityczny żywot połykacza żab; Europa wznosi obronny mur na Saharze; 363 dni bez Nobla – rozmowa z Adamem Zagajewskim; jak wygląda świat serwisu internetowego Wykop.pl; irytują mnie posiadacze racji – rozmowa z Jeanem Vanierem; 19 listopada odbędzie się w Kościele Światowy Dzień Ubogich; bacik na euroliberałów: o Jeanie-Lucu Mélenchonie, lewicowym radykale; Daniel Dennett twierdzi, że tylko dzięki memom możemy wyjaśnić ewolucję kultury, języka i mózgu; K.to? – o spektaklu „K.” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.
Dodatek: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu.

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce

Pełen obraz tygodnia: o kuluarach wielkiej polityki pisze Andrzej Stankiewicz, Polskę i Polaków przez pryzmat reportażu i rozmowy oglądają Anna Goc, Błażej Strzelczyk i Przemysław Wilczyński. Satyrycznych rysunków komentujących aktualne sprawy dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”.

Zawsze zaskakujące analizy na przecięciu polityki, religii, popkultury tworzy Marcin Napiórkowski. Najnowsze seriale odkrywa Jakub Majmurek, nowe i stare idee omawia Jakub Dymek, o książkach piszą Ryszard Koziołek, Marek Bieńczyk, Łukasz Najder. Wśród felietonistów są Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller, Jan Klata. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagrodzona przez PISF za krytykę filmową Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najbardziej gorących wydarzeniach.

Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny zapełniają korespondenci z całego świata: jesteśmy w Azji, w Iraku i Turcji, nasz dziennikarz jako pierwszy z polskich mediów był na Lampedusie, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Niemczech, z Francji piszemy o terroryzmie, z Argentyny o Papieżu, a z Wenezueli o gospodarczym krachu.

„Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. Najważniejsze informacje z Watykanu papieża Franciszka i z kraju. Duchowość, medytacja, stosunki państwo-Kościół – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o Kościele wobec pedofilii i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów Szymon Hołownia, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik, o. Ludwik Wiśniewski, ks. Jacek Prusak, Piotr Sikora i Artur Sporniak.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku