e-Kiosk.pl - Alarm w St. Omer

fragment

Alarm w St. Omer

Bohdan Arct

Czas trwania: 13 godz. 36 min.

Kupując otrzymujesz:

MP3
Pojedyncze wydanie
24.95 zł

Opis

"Alarm w St. Omer" to zbiór opowiadań będących niezwykłym zapisem wydarzeń rozgrywających się w środowisku polskiego lotnictwa poczynając od ostatnich dni sierpnia 1939 roku. Wtedy to historia wyznaczyła losy doświadczonych pilotów, ale i młodych, pełnych nadziei i wiary w przewagę polskich jednostek lotniczych nad Luftwaffe adeptów lotnictwa. Wśród nich znajduje się także porucznik Arct, pilot myśliwski, którego wspomnienia, zapiski i wstrząsające relacje składają się na fascynującą kronikę wojennych wydarzeń, w których polskie oddziały odegrały niebagatelną rolę. Niezwykła fabuła książki oparta jest na faktach, a znakomita narracja pozwala czytelnikowi wtopić się w tło dramatycznych wydarzeń - obrony bombardowanej Warszawy, powietrznej bitwy o Wielką Brytanię, ostrzelania polskich samolotów przez niemieckie oddziały a także narodzin legendy polskiego lotnictwa - Dywizjonu 303.

W książce, obok faktów, dat i statystyk, pojawiają się autentyczne postaci - co w połączeniu ze znakomitą narracją tworzy literaturę wysokiej próby.

 

Bohdan Arct (1914-1973) jako pilot myśliwski brał udział w II wojnie światowej. Jest autorem książek wspomnieniowych i o tematyce batalistycznej, m.in. Kamikadze - Boski Wiatr, Skrzydła nad Warszawą, Na progu kosmosu, Rycerze biało-czerwonej szachownicy oraz wielu innych.

czytaj więcej zwiń opis