e-Kiosk.pl - Jądro ciemności. Wydanie dwujęzyczne (angielsko-polskie) ilustrowane

fragment

Jądro ciemności. Wydanie dwujęzyczne (angielsko-polskie) ilustrowane

Joseph Conrad

Liczba stron: 172

Kupując otrzymujesz:

PDF
Pojedyncze wydanie
3.80 zł 31.16 zł

Opis

Publikacja dwujęzyczna angielsko-polska wzbogacona o pochodzące z przełomu XIX i XX wieku fotografie i ryciny autorstwa znanych podróżników - oficera Alexandra Delcommune oraz dziennikarza Henryego Mortona Stanleya. Ilustracje obrazują miejsca, w których rozgrywa się akcja "Jądra Ciemności" - malownicze tereny afrykańskiej rzeki Kongo wraz z ludźmi zamieszkującymi jej dorzecze. Czytelnik ma zatem możliwość podczas zapoznawania się z dowolną wersją dzieła (angielską lub polską) nieco lepiej poznać dziewicze miejsce akcji sprzed przeszło stu lat. Tak też zrobił autor, który przed napisaniem "Jądra ciemności" pływał po rzece Kongo dowodząc belgijskim statkiem The Roi des Belges.

"Jądro ciemności" jest dziełem bardzo istotnym nie tylko dla literatury angielskiej, ale także w pewnym sensie i polskiej - Joseph Conrad miał bowiem polskie pochodzenie, a naprawdę nazywał się Józef Teodor Konrad Korzeniowski. Książka jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł w dorobku Conrada. Doczekała się adaptacji filmowej i stała się inspiracją dla innych twórców.

Czytanie dzieł w oryginale to jedna z najlepszych metod nauki języka obcego, a także ogromna przyjemność. Zapraszamy do zapoznania się z innymi wielojęzycznymi wydaniami przygotowanymi przez Wydawnictwo Wymownia.

czytaj więcej zwiń opis