e-Kiosk.pl - Kurier Szachowy nr 51

fragment

Kurier Szachowy nr 51

Opracowanie zbiorowe

Liczba stron: 94

Kupując otrzymujesz:

PDF
Pojedyncze wydanie
5.00 zł

Opis

 

Najnowszy Kurier Szachowy rozpoczynamy od drobiazgowego sprawozdania z turnieju kandydatów do tytułu mistrza świata, jaki odbył się w Berlinie. Obsada była znakomita i nikt z uprawnionych nie zrezygnował z danej mu szansy.

Wygrał Fabiano Caruana po znakomitej grze: w ostatniej rundzie, kiedy remis dawał mu praktycznie zwycięstwo, "przysiadł" się do Griszczuka i mimo czarnego koloru, pokonał go, co też było jedynym rozstrzygnięciem ostatniej rundy. Tylko takie podejście do szachów gwarantuje wyniki na światowym poziomie!

Nadal wspominamy ciekawy w wydarzenia szachowe, rok 1970. Tym razem opowiemy o turnieju w Caracas, gdzie debiutował na arenie międzynarodowej Anatolij Karpow - przyszły mistrz świata. Występ był udany i choć nie dał zwycięstwa - została zdobyta norma arcymistrzowska, którą wówczas osiągało się o wiele trudniej, niż w czasach współczesnych. Wiele partii, w tym Karpowa, zostało opatrzonych komentarzem. Całość uzupełnia relacja Rafała Marszałka z 1970 roku oraz sporo unikalnych zdjęć z tego turnieju. Zmagania w Wenezueli wygrał Lubomir Kavalek, czeski arcymistrz, który po dramatycznych wydarzeniach 1968 roku opuścił ojczyznę, wyjechał do Niemieckiej Repu-bliki Federalnej (później przemianowanej na Republikę Federalną Niemiec) i w końcu osiadł na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Życzymy przyjemnych wrażeń z czytania.

czytaj więcej zwiń opis