e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 7/2018

czytaj

Nowa Fantastyka

7/2018 (26.06.2018)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00 zł

Opis

Lud Kopców w mitologii irlandzkiej to stworzenia nieprzyjazne człowiekowi i broniące swojej domeny. Aes Sidhe byli niezwykłej urody – stąd miano Fae Folk – Piękny Lud. Charaktery mieli za to dość fatalne; Parowy Człowiek miał być sterowany za pomocą dźwigni i korb przez woźnicę. Dumny, wyprostowany, z cylindrem na głowie, miał żwawo kroczyć ciągnąc wózek – funkcję komina pełniła trzymana w ustach fajka; zmarły 27 maja 2018 roku Dozois bez wątpienia miał ogromny wkład w rozwój amerykańskiej sceny fantastyki, choć rzadko błyszczał w świetle reflektoró. W 2011 roku został włączony do SF Hall of Fame; prawda bywa dziwniejsza od fikcji. Tak jest w meksykańskim stanie Chiapas, gdzie uzdrowiciele toczą duchową wojnę o to, czy podczas rytuału wypędzania demona choremu powinno odbić się coca-colą czy pepsi.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis