e-Kiosk.pl - Patologia duchowości

fragment

Patologia duchowości

Ks. dr Krzysztof Grzywocz

Czas trwania: 7 godz. 43 min.

Kupując otrzymujesz:

MP3
Pojedyncze wydanie
32.00 zł

Opis

PATOLOGIA DUCHOWOŚCI to zbiór wykładów dla doktorantów, które ks. Krzysztof Grzywocz  wygłosił na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego wiosną 2017 r. Są one próbą postawienia odpowiedzi na pytanie, czy można mówić o chorej lub zdrowej religijności, a jeśli tak, to co stanowi jej termometr?

 

Dzięki tym wykładom możemy zrozumieć, jak psychiczna kondycja człowieka wpływa na jego duchowość i w jaki sposób rodzą się patologiczne zachowania w sferze wiary. Ks. Grzywocz wskazuje przykłady takich zachowań, przypominając za papieżem Franciszkiem, że "każdy człowiek jest złożoną mieszaniną światła i cienia".

 

Ks. dr KRZYSZTOF GRZYWOCZ (1962 - 2017) ? teolog duchowości, psychoterapeuta, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, kierownik duchowy i rekolekcjonista, duszpasterz rodzin, penitencjarz, egzorcysta Diecezji Opolskiej. Jest autorem takich publikacji jak: "Kierownictwo duchowe a uczucia niekochane", "Wartość człowieka" czy "Ból i potrzeba przebaczenia". 17 sierpnia 2017 r. zaginął w Alpach.

czytaj więcej zwiń opis