e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 10/2018

czytaj

Nowa Fantastyka

10/2018 (25.09.2018)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł 9.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 30% w porównaniu do ceny z okładki

84,00 zł

Opis

Współczesnemu odbiorcy nazwisko Franka Paula niewiele mówi. Nazywany „apostołem sztuki SF”, nadał styl późniejszym pracom zdobiącym okładki wielu fantastycznonaukowych magazynów; W toń zerkaliśmy od dawien dawna, ostrożnie wypatrując prawowitych panów wodnych odmętów. W niedostępnych głębiach wznosiły się wspaniałe pałace, a nawet rozległe tajemnicze krainy, złe i dobre zarazem; Komiksy mają coś do zaproponowania każdemu, kto jest na tyle otwarty, by chcieć zagłębić się w niszę przez wielu pogardzaną i uważaną za niepoważną. Oto wycieczka po tytułach kruszących stereotypy; A. Jadowska: Jestem typem ciekawskim i uwielbiam się uczyć nowych rzeczy. Lubię o nich opowiadać, lubię wplatać je w moje historie. Dzielenie się pasją to najfajniejsza część mojej pracy.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis