e-Kiosk.pl - Wydajne programowanie w R

fragment

Wydajne programowanie w R

Colin Gillespie, Robin Lovelace

Liczba stron: 244

Kupując otrzymujesz:

PDF
Pojedyncze wydanie
58.80 zł

Opis

Istnieje wiele znakomitych materiałów dotyczących wizualizacji, analizy danych i tworzenia pakietów w języku R. Setki rozproszonych winiet, stron internetowych i forów wyjaśnia, w jaki sposób należy wykorzystywać R w określonych domenach. Niewiele jednak zostało napisane o tym, jak w prosty sposób zapewnić efektywne działanie języka R - aż do teraz. Ten praktyczny podręcznik uczy nowych i doświadczonych użytkowników R, jak pisać w tym języku wydajny kod.
Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu kursów języka R, autorzy Colin Gillespie i Robin Lovelace dostarczają szereg praktycznych porad na wiele różnych tematów - od optymalizowania konfiguracji środowiska RStudio po wykorzystywanie języka C++ - które czynią z tej książki przydatną pozycję w zbiorze literatury dowolnego użytkownika R. Z treści podręcznika Wydajne programowanie w R z pewnością skorzystają nauczyciele akademiccy, użytkownicy biznesowi i programiści z wielu różnych środowisk.
? Uzyskaj porady związane z konfigurowaniem środowiska programistycznego R
? Poznaj ogólne koncepcje programowania i techniki kodowania w R
? Zapoznaj się z elementami składowymi wydajnego przepływu pracy w R
? Naucz się, jak wydajnie odczytywać i zapisywać dane w R
? Zagłęb się w stolarce danych - kluczowej umiejętności czyszczenia surowych danych
? Zoptymalizuj swój kod przy użyciu profilowania, standardowych trików oraz innych metod
? Określ swoje możliwości sprzętowe w zakresie obsługi obliczeń R
? Zmaksymalizuj korzyści płynące z programowania zespołowego
? Przyspiesz swoją przemianę z hakera R w programistę R
Colin Gillespie jest starszym wykładowcą (profesor nadzwyczajny) na Uniwersytecie w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Jego zainteresowania badawcze obejmują obliczenia o wysokiej wydajności oraz statystykę bayesowską. Regularnie zatrudniany przez Jumping Rivers (jumpingrivers.com) jako konsultant, uczy języka R od 2005 roku.
Robin Lovelace jest pracownikiem Instytutu Badań nad Transportem oraz Instytutu Analizy Danych na Uniwersytecie w Leeds w Wielkiej Brytanii. Przez pięć lat wykorzystywał R w badaniach akademickich, zaś przez cztery lata uczył języka R na wszystkich poziomach. Robin wykorzystał ponadto język R w kilku projektach realizowanych w ramach programu badań stosowanych.
"Autorzy piszą czystą prozą, która daje zwięzłą i dobitną odpowiedź na pytanie ?Dlaczego wydajne programowanie??. Podwójny nacisk na programowanie i produktywność jest bardzo przydatny".
-Garrett Grolemund
Główny instruktor w RStudio oraz autor książek R for Data Science i Hands-on Programming with R (obie wydawnictwa O'Reilly)

czytaj więcej zwiń opis