e-Kiosk.pl - Microsoft Exchange Server 2016 PowerShell Księga przepisów

fragment

Microsoft Exchange Server 2016 PowerShell Księga przepisów

Jonas Andersson, Nuno Mota, Mike Pfeiffer

Liczba stron: 609

Kupując otrzymujesz:

PDF
Pojedyncze wydanie
119.70 zł

Opis

Niezawodne przepisy automatyzowania czasochłonnych zadań administracyjnych
Zaczniemy od najważniejszych koncepcji powłoki PowerShell. Staną się one podstawą kolejnych przykładów opisanych w tej książce. Następnie zajmiemy się typowymi zadaniami zarządzania programem Exchange, które wykonamy za pomocą powłoki zarządzania. Poznamy techniki efektywnej automatyzacji tych zadań i nauczymy się pisać skrypty dla najnowszej wersji programu. W dalszej kolejności nauczymy się zarządzać adresatami Exchange i wykonywać różne operacje na skrzynkach pocztowych. Zajmiemy się też zarządzaniem grupami dystrybucyjnymi i listami adresowymi.
Po zapoznaniu się z tymi zagadnieniami przejdziemy do kilku scenariuszy, w których użyjemy skryptów PowerShell do zwiększenia wydajności zarządzania bazami danych skrzynek pocztowych. Zajmiemy się też dostępem klienckim oraz zarządzaniem usługami transportu.  
Omówimy też kilka aspektów zabezpieczeń i zgodności, takich jak kontrola dostępu oparta na rolach, certyfikaty cyfrowe, archiwizacja i przechowywanie, zbieranie elektronicznych materiałów dowodowych oraz audyt.
W końcowej części książki poznamy techniki uzyskiwania wysokiej dostępności, zabezpieczania środowiska, monitorowania stanu programu Exchange oraz integracji z serwerami Office Online Server, Skype for Business Server oraz Exchange Online (Office 365).
Poruszane zagadnienia:
?    Dokładne omówienie nowych funkcji i możliwości programów PowerShell i Exchange Server 2016
?    Omówienie głównych koncepcji związanych z programem PowerShell
?    Używanie prostych skryptów i poleceń programu PowerShell w celu uzyskania skutecznych  wyników
?    Generowanie szczegółowych raportów, wysyłanie danych wyjściowych poleceń za pomocą poczty elektronicznej oraz tworzenie harmonogramów automatycznego uruchamiania skryptów
?    Importowanie, eksportowanie i przenoszenie skrzynek pocztowych, a także usuwanie wiadomości ze skrzynek pocztowych za pomocą wiersza poleceń
?    Konfigurowanie ustawień serwera transportu, takich jak przekazywanie poczty, reguły transportu, raporty dotyczące dostarczenia poczty, i innych  
?    Zarządzanie skrzynkami pocztowymi i folderami publicznymi
?    Monitorowanie stanu środowiska programu Exchange z wykorzystaniem wbudowanych cmdletów i innych metod  
?    Integracja programu Exchange z serwerami Office Online Server, Skype for Business Server i Exchange Online (Office 365)

czytaj więcej zwiń opis