e-Kiosk.pl - Czas Wina 6/2018

czytaj

Czas Wina

6/2018 (20.11.2018)

Liczba stron: 116

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł 12.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 13% w porównaniu do ceny z okładki

135,00 zł

Opis

Wiele lat temu, staraniami Grupy Dom Wina, do Polski trafiać zaczęły pierwsze wina z Urugwaju. Nasi rodacy odkryli wówczas zalety transoceanicznej wersji tannata, który w Europie straszył garbnikami dwudniowej esencji herbaty madras, zaś w wersji urugwajskiej zdumiewał krągłością, pełnią i świetną równowagą. Od tego czasu staramy się trzymać rękę na pulsie, a kiedy w efekcie naszych podróży na horyzoncie ujawni się jakaś nowa interesująca winiarnia, natychmiast dzielimy się jej winami z Państwem. Tak zrobiliśmy właśnie z bodegą Giménez Méndez, przypominając jednocześnie naszym wieloletnim Czytelnikom kilka świetnych win z firmy Toscanini. Zgodnie ze zrodzoną w ubiegłym roku nową świecką tradycją, w grudniu proponujemy Państwu selekcję ulubionych win naszych redaktorów, a tym razem będą to wina z kilku najważniejszych regionów winiarskich Francji, z pewną widoczną przewagą Bordeaux i Langwedocji. Komu w naszych zestawach zbraknie Burgundii, niech spojrzy łaskawym okiem na Boutique Bourgogne z wybranymi wysokimi crus spod znaku Maison Champy i tam poszuka natchnienia. Kończy się kolejny rok, a kiedy numer ten trafi do Państwa rąk, będzie już niespełna miesiąc do Bożego Narodzenia, po którym jeszcze przecież Sylwester i Trzech Króli. Na kolejnych stronach znajdą więc nasi Czytelnicy niejedną poradę, czym i jak wypełnić radosny okres zimowego wypoczynku, którego serdecznie życzę w imieniu swoim, koleżanek i kolegów z redakcji. Michał Bardel

„Czas Wina” to największy magazyn winiarski w Polsce wydawany od 2001 roku. Czytelnikami są osoby, które cenią dobre wino i chcą poszerzać wiedzę o nim. To nie tylko znawcy i koneserzy, ale także ci, którzy dopiero wkraczają w fantastyczny świat wina. Oprócz win i prezentacji regionów winiarskich, które odwiedzili nasi dziennikarze, przedstawiamy także wiele propozycji kulinarnych, porad sommelierskich i artykułów enologicznych.
Stałe działy „Czasu Wina”:
– regiony winiarskie, najważniejsze obszary uprawy winnej latorośli na świecie i wytwarzane tam najlepsze i najciekawsze wina świata,
– sławni ludzie związani z winem,
– kulinaria czyli wyzwania doboru wina do potraw, pomysły na dania wykwintne i proste w wykonaniu,
– kultura wokół kieliszka, interesujące filmy, książki, postacie ze świata kultury związane z winem,
– bedeker – przewodnik winiarsko-kulinarny po restauracjach różnych miast Polski i świata.
Długoletnim redaktorem naczelnym, a obecnie senior editorem jest Wojciech Gogoliński, założyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uznany na międzynarodowym forum juror konkursów winiarskich, znawca win i autor wielu publikacji poświęconych winom i szlachetnym alkoholom.
Współpracuje z nami Jancis Robinson, jeden z największych autorytetów winiarskich na świecie, autorka wielu książek, w tym monumentalnego „The Oxford Companion to Wine” – biblii wszystkich winomanów. Swoje felietony publikują na naszych łamach również inne znane postacie winiarskiego świata: Eric Boschman, Hugh Johnson, Piotr Adamczewski i wielu innych.
Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej zwiń opis