e-Kiosk.pl - Forum 23/2018

czytaj

Forum

23/2018 (08.11.2018)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 5.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 19% w porównaniu do ceny z okładki

124,90 zł

Opis

Od kilku tygodni Kanada to kojarzy się raczej z liśćmi konopi niż liściem klonowym; w setną rocznicę odzyskania niepodległości Polacy powinni być zjednoczeni, ale za biało-czerwoną fasadą kryje się nieszczęśliwy, podzielony kraj; czy Angela Merkel zachowa urząd kanclerza do końca kadencji i jak ma wyglądać era po pani kanclerz; Irlandia Północna to temat, o który rozbijają się negocjacje w sprawie brexitu; pod centrum romantycznego Paryża kryje się ciemny równoległy świat, o którego istnieniu niewiele osób wie.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis