e-Kiosk.pl - Czas Wina 1/2019

czytaj

Czas Wina

1/2019 (29.01.2019)

Liczba stron: 108

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł 12.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 13% w porównaniu do ceny z okładki

135,00 zł

Opis

To już ostatni numer Państwa i naszego ulubionego dwumiesięcznika. Po niespełna stu wydanych numerach i ponad piętnastu latach – wliczając w ten czas protoplastę magazynu „Czas Wina”, czyli „Kurier Winiarski” – całą redakcją ruszamy do nowych wyzwań. Czasy się bowiem zmieniają. No dobrze, zawsze się zmieniały, ale w ostatnich latach zmieniają się o wiele bardziej dynamicznie i w coraz mniej przewidywalny sposób. Zmiany, nowości, rewolucje w świecie wina postępują tak raźno, że nie sposób już poważnie o nich informować z dwumiesięcznym opóźnieniem. Wiemy o tym, i właśnie po to, by nie zostać w tyle, zamykamy dwumiesięcznik, by z radością poinformować, że od kwietnia „Czas Wina”, po paru plastycznych zabiegach, tu i ówdzie odessany i ponaciągany, trafi do Państwa rąk jako… miesięcznik. Pierwszy i jedyny miesięcznik branży winiarskiej w Polsce i jeden z niewielu w świecie. Będzie przy tym, rzecz jasna, mnóstwo zamieszania, szczególnie w wypadku prenumeratorów, ale cóż! Zamieszanie to nasz naturalny żywioł i chleb powszedni. Ostatni więc raz prowadzimy Państwa w dwóch różnych zgoła kierunkach, bo raz do Argentyny, a chwilę później do Portugalii. Dobra zmiana pociągnie za sobą także drobne przesunięcia wśród działów i autorów, coś zniknie, pojawi się coś nowego, ale o tym wszystkim za wcześnie dziś opowiadać. Cierpliwości, a wszystko się wkrótce wyjaśni. Miłej i pożytecznej lektury na długie zimowe wieczory Michał Bardel

„Czas Wina” to największy magazyn winiarski w Polsce wydawany od 2001 roku. Czytelnikami są osoby, które cenią dobre wino i chcą poszerzać wiedzę o nim. To nie tylko znawcy i koneserzy, ale także ci, którzy dopiero wkraczają w fantastyczny świat wina. Oprócz win i prezentacji regionów winiarskich, które odwiedzili nasi dziennikarze, przedstawiamy także wiele propozycji kulinarnych, porad sommelierskich i artykułów enologicznych.
Stałe działy „Czasu Wina”:
– regiony winiarskie, najważniejsze obszary uprawy winnej latorośli na świecie i wytwarzane tam najlepsze i najciekawsze wina świata,
– sławni ludzie związani z winem,
– kulinaria czyli wyzwania doboru wina do potraw, pomysły na dania wykwintne i proste w wykonaniu,
– kultura wokół kieliszka, interesujące filmy, książki, postacie ze świata kultury związane z winem,
– bedeker – przewodnik winiarsko-kulinarny po restauracjach różnych miast Polski i świata.
Długoletnim redaktorem naczelnym, a obecnie senior editorem jest Wojciech Gogoliński, założyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uznany na międzynarodowym forum juror konkursów winiarskich, znawca win i autor wielu publikacji poświęconych winom i szlachetnym alkoholom.
Współpracuje z nami Jancis Robinson, jeden z największych autorytetów winiarskich na świecie, autorka wielu książek, w tym monumentalnego „The Oxford Companion to Wine” – biblii wszystkich winomanów. Swoje felietony publikują na naszych łamach również inne znane postacie winiarskiego świata: Eric Boschman, Hugh Johnson, Piotr Adamczewski i wielu innych.
Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej zwiń opis