e-Kiosk.pl - Newsweek 50/2018

czytaj

Newsweek

50/2018 (02.12.2018)

Liczba stron: 108

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.50 zł 6.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 42% w porównaniu do ceny z okładki

204,00 zł

Opis

Roman Giertych liczy, że afera KNF wywróci rząd, a jemu zapewni powrót do polityki; sędziowie przyznają, że niezależnie od tego, co robi PiS, sądy muszą się zmieniać; w SLD-owskiej aferze Rywina i PiS-owskiej aferze KNF jest wiele podobieństw; Wojciech Mann opowiada o swoim ojcu - świetnym malarzu; PiS chce upaństwowić koła gospodyń wiejskich - gospodynie chcą zejść do podziemia; sprawa Basi Poleszuk; nowoczesne osiedla, kopalnie, fabryki, uzdrowiska - jak realizowały się marzenia o modernizacji Kresów II Rzeczypospolitej; Ewa Ewart dokumentem „Klątwa obfitości” walczy o ratunek dla dżungli w Ekwadorze; rozmowa z Joanną Sustento, aktywistką Greenpeace, która straciła niemal całą rodzinę, gdy w Filipiny uderzył tajfun Haiyan; Czechy - coraz więcej wskazuje na to, że premier Andrej Babis zamieszany jest w skandal finansowy; Petro Poroszenko chce przejść do historii jako zbawca Ukrainy i wielki reformator, który zbliży kraj do Zachodu; Ruch pod ścianą - czy kolportera przejmie państwo; firmy energetyczne chcą 20-40 proc. podwyżek cen prądu; chłopak od gadów - pasją dr. Grzegorza Niedźwiedzkiego jest szukanie śladów zapomnianych stworzeń sprzed wieków; uczeni chcą znaleźć sposób na uczenie przez sen; z bliska - nurogęsi i ich pisklaki; znany rosyjski pisarz o pisaniu, piciu i polityce; serial „1983” pokazuje taką Polskę, jaka mogłaby być, gdyby komunizm przetrwał.

Newsweek Polska to piąta, nieanglojęzyczna edycja amerykańskiego tygodnika, który od dziesięcioleci wyznacza światowe standardy dziennikarstwa. Polskie wydanie pojawiło się na rynku we wrześniu 2001 roku i już na samym początku spotkało się ze znakomitym przyjęciem ze strony czytelników.

Traktując o polityce, nie stara się jednocześnie jej kreować. Także niezwykle staranny dobór informacji, sposób ich prezentowania, unikalna konstrukcja tekstu oraz nowoczesna szata graficzna budują pismo, które tworzy nową jakość na rynku.

U podstaw pisma niezmiennie leży niezależne, szerokie spojrzenie, bezstronność, obiektywizm i dystans do świata. Stawiamy na wnikliwe analizy, zdecydowane stanowiska oraz wyczerpujące oceny. Jesteśmy zawsze na czasie, a nawet staramy się wychodzić w przyszłość i wyprzedzać potrzeby czytelników. Spośród innych tytułów naszego segmentu wyróżnia nas międzynarodowa marka, neutralności w podziale politycznym, bardzo dobre fotografie oraz serie dodatków specjalnych.

Numer 12/2007 możesz pobrać bezpłatnie!

czytaj więcej zwiń opis