e-Kiosk.pl - Forum 7/2019

czytaj

Forum

7/2019 (28.03.2019)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 5.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 19% w porównaniu do ceny z okładki

124,90 zł

Opis

Państwo Islamskie, niegdyś przyciągające dżihadystów z całego świata, upadło wskutek rządowej ofensywy – i własnej paranoi; prawicowi terroryści mają kontakty w skali globalnej, a zamachowiec z Christchurch czuł się częścią tego ruchu; rok temu Greta Thunberg zaprotestowała przeciw bezczynności polityków w sprawie zmian klimatu, a teraz została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla; reportaż z Donbasu; jak zarobić na nerwicy; jaka była Saskia, muza Rembrandta.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis