e-Kiosk.pl - Życie z kartonu

Życie z kartonu

Anna Laszczka

Liczba stron: 0

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
27.00 zł

Opis

Wędkarz, którego nad brzegiem rzeki dopada grupa urzędników. Dwóch samobójców pojawiających się w tej samej chwili na jedynym w okolicy moście. Kobieta, dla której prawdziwym sensem życia jest karmienie gołębi. I pewien zupełnie nietypowy wampir...
To tylko niektórzy bohaterowie opowiadań Anny Laszczki. W tomie "Życie z kartonu" mieszają się najrozmaitsze style, światy i czasy. Zupełnie fantastyczne historie przeplatają się z tymi, które znamy z własnego otoczenia i pierwszych stron gazet, a to, co na początku wydaje się śmieszne, za chwilę okazuje się wyjątkowo ponure. Niczego nie można być pewnym, oprócz jednego: te opowieści z pewnością was zaskoczą.

- O, mentolowe, chętnie, zwłaszcza że to będzie ostatni papieros w moim życiu - podtrzymywał rozmowę pierwszy nieznajomy.
- Co za zbieg okoliczności. Wie pan, ja też palę właśnie ostatniego.
- Rzuca pan?
- Ależ skąd! W życiu bym nie rzucił! Lubię palić, ale wie pan, dzisiejszej nocy postanowiłem popełnić samobójstwo - kontynuował gawędziarskim tonem drugi z przybyłych, spokojnie wypuszczając nosem smugi dymu.
- To niesłychanie zabawne, co pan mówi. Przyszedłem tu z tego samego powodu.
- Fakt, rzeczywiście niesamowite! Akurat dziś! To po przemyśleniu czy spontanicznie? Jeśli oczywiście wolno zapytać.
- Po przemyśleniu, w tak ważnej sprawie to chyba naturalne! - zauważył drugi, choć w jego głosie dało się słyszeć delikatną nutę oburzenia.
- Racja, choć niektórzy podchodzą do tego bardzo emocjonalnie i robią to pod wpływem chwili. A jakie metody brał pan pod uwagę? Jeśli wolno zapytać. Bo ja długo wahałem się między skokiem z mostu a trucizną lub jakimś medykamentem.

czytaj więcej zwiń opis