e-Kiosk.pl - Czterej Jeźdźcy Apokalipsy. Jak zaczęła się ateistyczna rewolucja

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy. Jak zaczęła się ateistyczna rewolucja

Richard Dawkins, Daniel C. Dennett, Sam Harris

Liczba stron: 113

Kupując otrzymujesz:

MOBI, EPUB
Pojedyncze wydanie
29.90 zł

Opis

We wrześniu 2007 w waszyngtońskim mieszkaniu Christophera Hitchensa odbyła się dwugodzinna rozmowa, w której udział obok gospodarza wzięli Richard Dawkins, Sam Harris i Daniel Dennett. Ta dyskusja "Czterech Jeźdźców Apokalipsy", jak już wówczas nazywali ich dziennikarze, zo-stała nagrana i sfilmowana. Było to pierwsze i jedyne w tym gronie spotkanie czterech autorów, których przetłu-maczone na dziesiątki języków i wydawane w milionowych nakładach książki stały się zarzewiem NOWEGO ATEIZMU.

 

Nagranie trafiło do Internetu - między innymi na YouTube oraz na witrynę fundacji Richarda Dawkinsa, która je reali-zowała - i miało miliony odsłon.

Dziś po raz pierwszy ta dyskusja, która w niczym nie straciła na aktualności, ukazuje się w druku. Publikacji towarzyszą specjalnie na tę okoliczność przygotowane teksty jej uczestników. Niestety tylko trzech, bo gospodarz spotkania, Christopher Hitchens, umarł na raka w grudniu 2011 roku.

Książka poprzedzona jest wstępem pióra Stephena Fry, znanego brytyjskiego aktora, komika, pisarza i reżysera, a także - o czym już nie wszyscy wiedzą - ateisty.

 

czytaj więcej zwiń opis