e-Kiosk.pl - Forum 9/2019

czytaj

Forum

9/2019 (25.04.2019)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 5.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 19% w porównaniu do ceny z okładki

124,90 zł

Opis

Salome Zurabiszwili, prezydent Gruzji, opowiada o swojej niecodziennej karierze; Julian Assange obawia się deportacji do USA; „górnicy” z Caracas są żywym symbolem nędzy, jaka zapanowała w Wenezueli; hańba Saudów: aresztowanie aktywistek walczących o prawa kobiet i zabójstwo Dżamala Chaszogiego to symbole nowego politycznego okrucieństwa Rijadu; wiele lat po śmierci Hansa Aspergera, wybitnego badacza autyzmu, wyszło na jaw, że był nazistowskim zbrodniarzem.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis