e-Kiosk.pl - Rozwój myśli taktycznej we Francji i w Niemczech podczas wojny 1914?1918 r.

Rozwój myśli taktycznej we Francji i w Niemczech podczas wojny 1914?1918 r.

Pascal-Marie-Henri Lucas

Liczba stron: 276

Kupując otrzymujesz:

MOBI
Pojedyncze wydanie
39.90 zł

Opis

"Rozwój myśli taktycznej we Francji i w Niemczech 1914-1918" kolejna książka Wydawnictwa Tetragon traktująca o I wojnie światowej, a w szczególności o jej aspektach taktycznych, jest dziełem ppłk. Pascala Lucasa. Początkowo drukowana w częściach w "Revue Militaire Generale" doczekała się wersji książkowej ze względu na popularność jaką się cieszyła, a także wysokim ocenom francuskiej generalicji.

Jest to swego rodzaju podręcznik obrazujący przebieg Wielkiej Wojny, a przynajmniej tak został potraktowany przez Wojsko Polskie, które wydało go w 1924 r., w zasadzie równolegle z wydaniem francuskim.

Czytelnik, dzięki lekturze "Rozwoju myśli taktycznej?", będzie miał możliwość porównania postrzegania I wojny światowej w jej aspekcie taktycznym przez Francuzów, z perspektywą niemiecką - wystarczy wziąć do ręki dzieło Williama Balcka, "Rozwój taktyki w ciągu Wielkiej Wojny". Uważna lektura umożliwi wychwycenie niuansów, które już kilkanaście lat później, doprowadzą do klęski Francji i zwycięstwa Niemiec.

czytaj więcej zwiń opis