e-Kiosk.pl - W krainie siedmiu słońc

W krainie siedmiu słońc

Wojciech Obremski

Liczba stron: 54

Kupując otrzymujesz:

MOBI, EPUB
Pojedyncze wydanie
22.00 zł

Opis

Królestwo Solarii było przez wieki spokojną krainą, w której panowała harmonia, a jej mieszkańcy żyli dostatnio i szczęśliwie pod opieką sprawiedliwego władcy. Źródłem dobrobytu Solarii było siedem słońc, których energia dawała ludziom siłę, zdrowie i szczęście.

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy kraj opanował okrutny Kattler na czele swej armii. Siedem słońc zgasło, a Solaria pogrążyła się w mroku. Mimo upływu czasu, mieszkańcy Solarii nie porzucili nadziei na odzyskanie wolności i pokonanie tyrana. Część z nich zaszyła się z dala od siedzib ludzkich i postanowiła odnaleźć dawnego władcę swej ukochanej krainy. Tymczasem w małej wiosce, leżącej daleko od stolicy, żyje wraz ze swoim dziadkiem chłopiec, który jeszcze nie wie, że wkrótce przyjdzie mu odegrać niebagatelną rolę w zbliżającej się ostatecznej walce dobra ze złem...

- Myślisz, że moi rodzice nie żyją? - zapytał chłopiec.
- Tego nie powiedziałam - odparła szybko Miriam. - Nie wiadomo nawet, czy przyłączyli się do buntowników. Od tej chwili, gdy cztery lata temu wyszli z Vilo Vary nazbierać tasetu, słuch po nich zaginął. Twój dziadek z początku był zrozpaczony, jednak potem, im bardziej nasilały się plotki o przystąpieniu Amara i Ametisty do buntowników, tym większa narastała w nim gorycz i złość? Stary Grads z czasem uspokoił emocje, w końcu musiał wziąć się w garść, miał przecież ciebie.
- To dlatego nie chciał mi opowiadać o Strażniku, dlatego tak mało wiem o tamtych czasach? Znajdę ich! Znajdę rodziców! Tak samo jak uwolnię dziadka! - Elpin podniósł pięść w wojowniczym geście.


Wojciech Obremski, (ur. 1979 w Bydgoszczy) - dziennikarz. Do 2015 redaktor naczelny lubuskiego miesięcznika "Przekrój Lokalny".

Był reporterem "Gazety Lubuskiej" oraz "Kuriera Zachodniego", ponadto publikował m.in. w "Angorze", "Expressie Bydgoskim", "Gazecie Sulęcińskiej", "Promocjach Kujawsko - Pomorskich", "Świecie Kobiety", "Pograniczu Lubuskim" i "Zeszytach Komiksowych".

Obecnie przewodzi "Wiadomościom Powiatowym", ukazującym się w powiecie słubickim. Jest również rzecznikiem prasowym starosty słubickiego.
Laureat kilku konkursów literackich, m.in. "Legenda o Sulęcinie".
Autor książki "Krótka historia sztuki komiksu w Polsce 1945-2003" (Toruń 2005) oraz współautor "Galerii osobowości z terenu Krainy Szlaków Turystycznych" (Sulęcin 2015).

czytaj więcej zwiń opis