e-Kiosk.pl - Banda nieudaczników

Banda nieudaczników

Filip Porębski

Liczba stron: 57

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
22.00 zł

Opis

Dwaj przyjaciele, Ernest i Ambroży, mieszkają w ogromnej kamienicy w Pechowicach. Różni ich wygląd - Ernest jest wysoki i chudy jak patyk, a Ambroży niski i pulchny jak pączek - a łączy fakt, że żaden z nich nie może się pochwalić zbytnią popularnością wśród rówieśników. Wyszydzani i traktowani jak nieudacznicy, będą jednak mieli wkrótce okazję udowodnić, na co ich stać, a wszystko za sprawą tajemniczego ogłoszenia w gazecie o skradzionych perłach Ludwiki von Abażur... A to tylko początek przygód, bowiem na ich drodze staną dwie niesamowite dziewczyny, Estera i Helga, które staną się ich przyjaciółkami, a może i kimś więcej...

Poznajcie szalone przygody czterech nierozłącznych jedenastolatków i przekonajcie się, że nieudacznicy też mogą być super!

Wszyscy kucnęli, żeby nie zostać zauważeni. Ambroży naliczył pięciu innych chłopców.
- O kurczę! Mamy przerąbane! W naszej bazie są chłopcy z BSM! - oznajmił łamiącym się głosem.
- BSM? Co to BSM? - zapytała Estera.
- BSM? Banda Szkolnych Mięśniaków. Potwory, które żywią się ludzką krwią! - wyjaśnił roztrzęsiony Ambroży.
- Co?! Nie wiedziałam, że macie tutaj wampiry! - przeraziła się Helga. - Nie lubię wampirów.


Filip Porębski (ur. w 2001) - autor książek dla dzieci i młodzieży oraz sztuk teatralnych o tematyce dziecięcej. Zadebiutował utworem "Zosia i Maks, czyli afera za dużych spodni", opublikowanym nakładem Wydawnictwa Novae Res w 2018 roku. Na co dzień uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach. W wolnych chwilach pisze, czyta, odwiedza dzieci podczas spotkań autorskich i słucha Beatlesów.

czytaj więcej zwiń opis