e-Kiosk.pl - Na pilską nutę... Spacerkiem po muzycznej Pile

Na pilską nutę... Spacerkiem po muzycznej Pile

Arno Giese

Liczba stron: 321

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
24.90 zł

Opis

 

Powojenna Piła, była zbiorowiskiem osób z różnych stron i regionów Polski, które z uporem i cierpliwością budowały swoje "my", kulturę i tradycję. Dzięki pozycji "Na Pilska Nutę" ujrzymy zniszczone miasto, które na przestrzeni lat wniosło się z nową siłą.

 

Choć książka nie jest "naukowym" opracowaniem tematu dotyczącego powojennego rozwoju kultury w Pile, możemy określić ją mianem kompendium wiedzy o kulturze muzycznej jaka na przestrzeni lat kształtowała się w Pile. Opracowanie z powodzeniem można nazwać również popularnym, ponieważ autor korzystał z wielu prac innych autorów, o czym zaświadcza bogaty materiał źródłowy.

Autor korzystał z doświadczeń świadków historii, budzenia się kultury muzycznej w powojennej Pile, dzięki temu zetkniemy się ze wspomnieniami wszystkich tych, którzy w latach powojennych stawali się dzielnymi pionierami ruchu muzycznego. I tego przez duże "M", i tego bardziej masowego, lżejszego, popularnego.

 

Wspomniani zostają także ludzi pasjonatów, którzy swoimi zdolnościami i talentem muzycznym starali się w trudnych powojennych latach rozproszyć wszechobecną szarzyznę. Umilali życie innym swoją grą, swoim śpiewaniem, występami i koncertami.

Na potrzeby niniejszej książki Anno Giese przebijał się przez artykuły pilskiej prasy wielu minionych lat. Wyniki owej pracy przedstawione zostały w rozdziale VII - "Kultura muzyczna na terenie Piły w publikatorach".

czytaj więcej zwiń opis