e-Kiosk.pl - Fabryka terrorystów. Ludobójstwo Jezydów. Tajemnice Państwa Islamskiego.

Fabryka terrorystów. Ludobójstwo Jezydów. Tajemnice Państwa Islamskiego.

Patrick DESBOIS / Nastasie COSTEL

Liczba stron: 146

Kupując otrzymujesz:

MOBI
Pojedyncze wydanie
35.01 zł

Opis

Masakra Jezydów rozpoczęta przez Państwo Islamskie w 2014 r. może mieć tylko jedną nazwę - ludobójstwo. W obozach dla uchodźców na terenie irackiego Kurdystanu ks. Patrick Desbois i Costel Nastasie przeprowadzili rozmowy z ponad setką osób, które przeżyły tę masakrę. Kobiety jezydzkie wzięte w niewolę przez Państwo Islamskie czujnie obserwowały swoich oprawców i różne sekrety ich

przestępczej organizacji.

Seks, zbrodnia i pieniądz - zeznania ocalałych świadków obalają wszelkie pozory. Jedynym celem "bojowników Allaha" jest nieograniczona władza. Ale do realizacji tego celu islamiści potrzebują określonych narzędzi. I znajdują je w Jezydach, mniejszości etnicznej i religijnej. Mężczyźni, o ile nie złożą przysięgi na wierność islamowi, okazują się bezużyteczni i są natychmiast likwidowani. Natomiast kobiety stają się niewolnicami seksualnymi lub reproduktorkami, których potomstwo powiększyć ma szeregi bojowników Państwa Islamskiego. A chłopców - poprzez okrutny trening i przy pomocy narkotyków - przygotowuje się także do zadań terrorystycznych. Z dyskrecją i bolesną empatią ks. Patrick Debois pochyla się nad zapomnianymi ofiarami tych zbrodni, prezentując nam szczegóły wydarzeń, określanych przez niego mianem ludobójstwa "wysoce praktycznego". To głos upominający się o człowieczeństwo, o to człowieczeństwo, którego zabrakło na początku XXI wieku?

Patrick Debois - ksiądz katolicki, założyciel i przewodniczący międzynarodowej organizacji Yahad-In Unum, prowadzi od lat badania nad Holokaustem, sprzeciwia się antysemityzmowi, dąży do zacieśnienia relacji między katolikami a Żydami.

Costel Nastasie - pochodzi z Rumunii, potomek deportowanych podczas II wojny światowej; prowadzi badania nad ludobójstwem Romów.
Przewodniczący Stowarzyszenia Roma Dignity.

 

czytaj więcej zwiń opis