e-Kiosk.pl - Pamiętnik księgarza

Pamiętnik księgarza

Shaun Bythell

Liczba stron: 251

Kupując otrzymujesz:

MOBI
Pojedyncze wydanie
29.99 zł

Opis

Młody Szkot pod wpływem impulsu przejmuje podupadły antykwariat i postanawia rozkręcić ów bez wątpienia niełatwy interes. Jak się okazuje, decyzja ta wywraca jego życie do góry nogami.

Poznajcie Shauna Bythella, księgarza, bibliofila i wyjątkowego mizantropa ze szkockiego miasteczka Wigtown. Prowadzi tu swój antykwariat, którego niezliczone półki uginają się pod ciężarem tysięcy książek. Wśród nich można znaleźć wszystko: od szesnastowiecznej Biblii po pierwsze wydania powieści Agathy Christie. Raj dla miłośnika książek? Cóż? prawie.

W swoich szczerych, sarkastycznych i przezabawnych zapiskach dokumentuje obfitujące we wzloty i upadki codzienne życie księgarza: utarczki z wrednymi klientami, problemy z ekscentrycznym personelem, frustracje z powodu chronicznie pustej kasy, podróże do najodleglejszych zakątków Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu książkowych skarbów, emocje towarzyszące niespodziewanym znaleziskom, uroki małomiasteczkowego życia? O tym wszystkim przeczytacie w pełnym szkockiego poczucia humoru "Pamiętniku księgarza".

 

Ciepła i dowcipna. Będziecie parskać śmiechem. - "Daily Mail"

Niezwykle zabawna (?). Bythell z pasją dowodzi, jak ważne są książki. - "Observer"

Rozkosz dla miłośników książek i księgarni. - "Red Magazine"

Pełna fascynujących osobowości. - "Herald"

czytaj więcej zwiń opis