e-Kiosk.pl - Mania Skłodowska

fragment

Mania Skłodowska

Jakub Skworz

Czas trwania: 5 godz. 20 min.

Kupując otrzymujesz:

MP3
Pojedyncze wydanie
29.95 zł

Opis

Czy to możliwe, że Maria Skłodowska-Curie była wybitną uparciuszką?

Gabinet to jedyne pomieszczenie w domu dziadków, do którego Ola z Erykiem mają zakaz wstępu. Już raz go złamali, podczas letnich wakacji. W środku, na regałach pnących się od podłogi po sufit, znaleźli wciągające książki. Dosłownie wciągające! I dzięki temu przeżyli niezwykłą przygodę.

Kiedy Eryk wyjeżdża z rodzicami do Paryża, Ola, zmuszona zostać u dziadków, postanawia sama wybrać się do Francji. W gabinecie dziadka odnajduje powieść z kobietą z probówką na okładce. Przykłada palce do ilustracji i... znika w książce. Już po chwili widzi kilkuletnią Manię Skłodowską. Tak zaczyna się kolejna fascynująca podróż.

***

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Marii Skłodowskiej-Curie, ale baliście się zapytać nauczyciela! Książka Jakuba Skworza to opowieść o Marii, która - oprócz bycia geniuszem - była również dzieckiem, dziewczyną, kobietą z krwi i kości, o czym często zdajemy się zapominać".

Anna Dziewit-Meller

***

"Powieść o Mani Skłodowskiej z pewnością należy do wciągających książek, bo jej lekturę trudno jest przerwać. Nieuchronnie prowadzi do lepszego poznania Mani - fascynującej uczonej i kobiety".

prof. Magdalena Fikus

czytaj więcej zwiń opis