e-Kiosk.pl - W zapomnieniu

W zapomnieniu

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Liczba stron: 269

Kupując otrzymujesz:

EPUB, MOBI
Pojedyncze wydanie
31.00 zł

Opis

Magda Lasocka - absolwentka pedagogiki. Po studiach wraca do rodzinnego Wałbrzycha. Wprowadza się do mieszkania odziedziczonego po dziadkach i zaczyna pracę jako pedagog w podstawówce, w której się uczyła.

Michał "Majki" Langer - jej szkolny kolega. Chłopak z patologicznej rodziny - ojciec alkoholik znęcał się nad matką, w końcu ją zabił, a Michał został opiekunem prawnym młodszego brata. Edukację zakończył na zawodówce, razem z "chłopakami z Santany" (dyskoteki, gdzie spotyka się półświatek) prowadzi lewe interesy.

W tle Wałbrzych - miasto, które nie daje nadziei. Marazm, problemy z pracą, brak perspektyw.

Magda decyduje się na powrót, by pomóc dzieciom, które dorastają w trudnych warunkach. Praca to całe jej życie - do momentu, gdy ponownie spotka Michała. Wtedy dzieliło ich wszystko. Teraz - różnice pozostały, ale pojawiło się mocne spoiwo - rodząca się między nimi miłość.

Próbują połączyć swoje światy, ale nie tak łatwo zerwać z przyzwyczajeniami. Huśtani emocjami zrywają i wracają do siebie. Przed prawdziwą próbą staną w momencie, gdy Majki, zdradzony przez bliską kiedyś mu osobę, trafi do więzienia za paserstwo i rozbój, a Magda przejmie opiekę nad jego bratem, wspierana przez kuratora, który zniechęca ją do marnowania sobie życia z bandytą.

Czy ona będzie na niego czekała? Czy postawi wszystko na jedną kartę?

Czy on będzie się potrafił dla niej zmienić?

czytaj więcej zwiń opis