e-Kiosk.pl - Madame Zero i inne opowiadania

Madame Zero i inne opowiadania

Sarah Hall

Liczba stron: 205

Kupując otrzymujesz:

MOBI, EPUB
Pojedyncze wydanie
34.90 zł

Opis

Premierowy wybór prozy wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej pisarki Sarah Hall. Niezwykły zbiór zmysłowych, czasem mrocznych opowiadań, które rozgrywają się w zaskakujących krajobrazach - wiejskich, przemysłowych, psychologicznych - nieustannie rezonujących niepokojem.

Czy akcja toczy się podczas apokaliptycznej burzy, na lokalnym basenie czy w sali operacyjnej, opowiadania Hall zamieszkują głęboką krainę między naturą a miastem, codziennością a surrealizmem, ludźmi a zwierzętami.

"Tak przerażająco doskonały, że jego lektura jest niemal bolesna. Z pewnością najlepszy zbiór opowiadań, jaki czytałem od dekady".

- Wells Tower

"Wyjątkowa, wciągająca, przerażająca i autentyczna".

- "Guardian"

"Dwukrotnie nominowana do Nagrody Bookera za swoje powieści Hall jest ostrą, zmysłową i bezpośrednią pisarką o niesamowitej sile i wdzięku".

- "Sunday Times"

"Hall pięknie pisze o kobietach, szczególnie kobietach widzianych i wyobrażanych sobie przez mężczyzn, a kiedy wybiera męski głos narracji i męskich bohaterów, jest to jednocześnie wirtuozerskie i niepokojące".

- Melissa Harrison, "Financial Times"

"Niewielu pisarzy tak jak Sarah Hall pisze opowiadania równie doskonałe, co powieści. Pisze o ciele z tym samym wdziękiem co o ziemi, chłodnym policzku wody, zapachu powietrza. Wyczulona na wszystko, co dzikie".

- "Observer"

"Hall jest mistrzynią krajobrazu i zwięzłości, przenosi czytelnika w różne miejsca - mentalnie i emocjonalnie - po czym prowadzi w inne? Te opowiadania są niepokojące i delikatne, zaskakujące i smutne, opanowane i zmysłowe, na brzegach barwione wspaniałym mrocznym cieniem. Nie ma lepszej rekomendacji dla tego zbioru niż pragnienie, by po ukończeniu lektury od razu zacząć od nowa".

- "Scotland on Sunday"

czytaj więcej zwiń opis