e-Kiosk.pl - Tygodnik Powszechny. Numer 85. Boniecki

Tygodnik Powszechny. Numer 85. Boniecki

ks. Adam Boniecki

Liczba stron: 189

Kupując otrzymujesz:

MOBI, EPUB
Pojedyncze wydanie
12.90 zł

Opis

"Chciałbym zaapelować do przełożonych Adama, żeby - broń Boże - nie znosili zakazu jego wypowiedzi w mediach. To zaszczyt mieć na niego monopol!" - napisał Piotr Mucharski, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".

Jubileuszowe wydanie "Tygodnika Powszechnego Historia" poświęcone jest w całości byłemu redaktorowi naczelnemu "Tygodnika Powszechnego", a obecnie redaktorowi seniorowi, ks. Adamowi Bonieckiemu. Przygotowaliśmy je z okazji Jego 85. urodzin.

"TP Historia - 85. BONIECKI" - to wybór najlepszych i najważniejszych tekstów ks. Bonieckiego, który dla wielu Czytelników jest autorytetem i "znakiem jakości" polskiego Kościoła otwartego.

Czytelnik "TP Historia" dowie się, jak doszło do tego, że ks. Boniecki został dziennikarzem, co oznacza dla niego przymiotnik "katolicki" w winiecie pisma, dlaczego decydował się na podejmowanie najtrudniejszych tematów dotyczących polskiego Kościoła oraz - jak doszło do tego, że zakon dwukrotnie nałożył na niego nakaz milczenia. Przypominamy i o tym, że ks. Boniecki, dziennikarz i publicysta, jest także duszpasterzem i poszukiwanym spowiednikiem (w numerze: rachunek sumienia księdza Adama).

Wydanie ilustrowane jest w większości zdjęciami Grażyny Makary, szefowej działu foto "Tygodnika Powszechnego", oraz fotografiami archiwalnymi. Niektóre zdjęcia nigdy wcześniej nie były publikowane.

czytaj więcej zwiń opis