e-Kiosk.pl - Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

fragment

Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

Matthew Walker

Czas trwania: 15 godz. 2 min.

Kupując otrzymujesz:

MP3
Pojedyncze wydanie
39.90 zł

Opis

Lepszej lektury do łóżka nie można sobie wymarzyć.

Międzynarodowy bestseller. Książka roku według "Times Literary Suplement", "Observera", "Sunday Timesa", "Financial Timesa" i "Guardiana".

Jaki wpływ na sen mają kofeina i alkohol? Co naprawdę dzieje się podczas fazy REM? Dlaczego z wiekiem zmieniają się zwyczaje związane ze snem? Jak popularne wspomagacze snu działają w dłuższej perspektywie?

Sen jest jednym z najważniejszych, a zarazem najmniej zbadanych aspektów życia, odpowiadającym za dobre samopoczucie i długowieczność. Do niedawna nauka nie znała odpowiedzi na pytanie, dlaczego śpimy, ani dlaczego bezsenność tak szkodzi zdrowiu. Jednak liczne odkrycia naukowe pozwoliły spojrzeć na sen z zupełnie nowej perspektywy. Matthew Walker pokazuje, jak sen wpływa na zdolność uczenia się, zapamiętywania i podejmowania logicznych decyzji. Jak reguluje emocje, wzmacnia odporność, poprawia metabolizm i apetyt. Sny łagodzą bolesne wspomnienia i tworzą wirtualną rzeczywistość, w której mózg łączy nową i nabytą wcześniej wiedzę, by pobudzać kreatywność.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i badawczej - dr Walker założył Instytut Badań nad Snem - pokazuje, jak poprawić swoje życie.

Wystarczy się zdrzemnąć?

Nie, to znacznie ciekawsze!

czytaj więcej zwiń opis