e-Kiosk.pl - Wysokie Obcasy - Numer Specjalny 9/2019 - Praca

czytaj

Wysokie Obcasy - Numer Specjalny

9/2019 - Praca (29.08.2019)

Liczba stron: 124

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.79 zł 11.99 zł

Opis

Bohaterką okładki najnowszego numeru „Wysokie Obcasy Praca” jest Melinda Gates, najbogatsza kobieta świata, informatyczka i ekonomistka, żona Billa Gatesa. Zajmuje się działalnością filantropijną, walczy o równouprawnienie kobiet oraz prowadzi fundację i „terenowe badania nad biedą”: Walka z ubóstwem to inwestowanie w kobiety, ponieważ w krajach gorzej rozwiniętych to one odpowiadają za wychowywanie dzieci – od nich potomstwo przejmuje większość nawyków kulturalnych i higienicznych, a także odbiera znaczną część edukacji. Melinda Gates wydała także książkę „Moment zwrotny. Jak kobiety rosną w siłę i zmieniają świat”.
W dziale psychologia redakcja pyta dr Agnieszkę Mościską-Teskę, psycholożkę i biegłą sądową romanse w pracy. Poza tym kurs Doroty Warakomskiej z przygotowań do wystąpień publicznych, prawa pracowników – jak możemy walczyć o swoje, a także słodko-gorzkie chwile pracujących mam.
W numerze również wywiad z „królową aplikacji” Mette Lykke, dzięki której możemy korzystać z takich aplikacji jak Endomondo, czy Too Good Too Go i startup numeru: Mendavi, czyli medyczna nawigacja dla chorych na raka. Czytelnicy dowiedzą się również, czy stereotypy płciowe wpływają na ocenę produktów, co jeść w pracy oraz czy można odmówić podwyżki.

Wydanie specjalne cotygodniowego dodatku do sobotniej „Gazety Wyborczej”. Zbiera najlepsze teksty, daje wgląd w przedstawione przekrojowo tematy z różnych dziedzin.

czytaj więcej zwiń opis